کد خبر : 63219 پنج شنبه 03 بهمن 1398 - 17:50:20
نخستین-کفشی-که-تماما-از-گیاه-ساخته-شده-است

نخستین کفشی که تماما از گیاه ساخته شده است

کفشی که ریباک طراحی کرده با استفاده از رنگ کم و کاهش اثرات منفی بر خاك، مواد درون از الیاف لوبیای «کرچک» گرفته شده است؛ نخ‌های فوقانی از الیاف درخت «اکالیپتوس» و «سوکتین فوم جلبک» ساخته شده‌اند. این کفش‌ها از پاییز سال آینده آماده فروش می‌شوند.

حرکت به سمت پایداری در صنعت کفش‌های ورزشی مطمئناً چیز جدیدی نیست؛ همانگونه که امروزه برندهای تجاری معروف و معتبر به محیط زیست توجه زیادی می‌کنند. می‌شود گفت که هر یک از مارک‌های مختلف معروف حاکم با روشی کاملاً متفاوت و مخصوص خود ایده‌های خود را در این صنعت بیان می‌کنند.

به گزارش سیناپرس به نقل از اسنیکرنیوز،«نیو بالانس» برنامه‌هایی برای استفاده از مواد بازیافتی و ضایعات تولید به کار گرفته است. «نایکی» استفاده از رنگ‌های طبیعی و چرم حیوانی را در برنامه‌های خود گنجانده است. «ریباک» در حال استفاده از بافت‌های گیاهی برای ساخت کفش جدید خود است. یک کفش دویدن که کاملاً از مواد گیاهی ساخته شده است.

ریباک کفشی تماما ساخته شده از گیاه طراحی کرد

با استفاده از رنگ کم و کاهش اثرات منفی بر خاك. مواد درون از الیاف لوبیای «کرچک» گرفته شده است؛ نخ‌های فوقانی از الیاف درخت «اکالیپتوس» و «سوکتین فوم جلبک» ساخته شده‌اند. این کفش‌ها از پاییز سال آینده آماده فروش می‌شوند.

کفش‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای نمونه، از نظر ظاهر و نحوه محکم شدن کفش در پا می‌توان کفش‌ها را به انواع بندی، سگک دار و بی بند تقسیم کرد. همچنین جنس کفش می‌تواند از چرم یا مواد دیگر باشد و به همین روی، می‌توان کفش‌های چرمی، پلاستیکی، کتانی، چوبی en و مانند آن را متمایز کرد.

از نظر جنسیت و سن و سال نیز می‌توان کفش‌ها را به گروه‌هایی مانند مردانه، زنانه و زنانه-مردانه (هر دو جنس)، بچه گانه (دخترانه و پسرانه) تقسیم کرد. از نظر کاربرد نیز کفش‌های معمولی، ورزشی، صنعتی و مانند آن قابل تشخیص هستند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: کفش - گیاهی - بافت گیاهی - رنگ طبیعی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]