کد خبر : 63216 پنج شنبه 03 بهمن 1398 - 16:30:11
موزه-صنایع‌دستی،-لازمۀ-شهر-خلاق-اصفهان

موزه صنایع‌دستی، لازمۀ شهر خلاق اصفهان

رئیس شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: اصفهان به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی در جهان شناخته‌شده و ضروری است که موزه صنایع‌دستی نیز داشته باشد.

سمیه مراقی، رئیس شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور پیش از ظهر امروز (پنجشنبه ۳ بهمن ماه) در آیین افتتاحیه پنجمین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور که در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور متشکل از حدود ۱۰۰ انجمن از سراسر کشور است که از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده.

وی ادامه داد: هدف شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور بسترسازی در زمینه توانمندسازی تشکل‌ها و هم‌افزایی میان آن‌هاست.

مراقی با ابراز امیدواری از اینکه شهرداری‌های کشور از اقدامات خوب یکدیگر الگوبرداری کنند خاطرنشان کرد: حفظ و سیادت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لازم است که با سازمان میراث فرهنگی همکاری شود و این امر در شهرداری اصفهان تحقق‌یافته است.

امیر باطنی، دبیر کانون «بارگاه مهر» نیز در این مراسم گفت: کانون بارگاه مهر از سال ۱۳۸۳ با تاکید بر حفظ میراث فرهنگی، توسعه صنایع دستی و گردشگری فعالیت خود را آغاز  کرده و برنامه‌های آن نیز با محوریت گفتمان سازی و بهره‌گیری از سه‌گانه هویت ملی، توسعه و جهانی شدن است.
وی افزود: ما باور داریم که در مسیر توسعه و جهانی شدن، می‌بایستی هویت خود را حفظ کنیم و سپس از آن به عنوان سرمایه در همین مسیر بهره ببریم زیرا این مهم بدون حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی، هویت ملی، آیین‌ها و رسوم سنتی محقق نخواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها