کد خبر : 63209 چهارشنبه 02 بهمن 1398 - 10:18:07
مریخ‌نورد-بعدی-ناسا-یکی-از-این-9-نام-را-دریافت-می‌کند

مریخ‌نورد بعدی ناسا یکی از این 9 نام را دریافت می‌کند

ناسا از مسابقه‌ای که میان دانش‌‌آموزان سراسر آمریکا برگزار کرده بود، 9 نام را برای مریخ‌نورد 2020 انتخاب کرده که درنهایت قرار است یکی از آنها برگزیده شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از اسپیس، ناسا که چندی پیش از دانش‌آموزان تقاضا کرده بود برای مریخ‌نورد در حال ساخت این سازمان اسم انتخاب کنند اعلام کرد: از میان اسامی فرستاده شده ۹ اسم برگزیده شده‌اند که در نهایت یکی از‌ آنها انتخاب خواهد شد. 

ناسا در یک مسابقه به نام «Name the Rover» از دانش‌‌آموزان سراسر آمریکا دعوت کرد تا نامی برای آن انتخاب کنند؛ این مسابقه پاییز برگزار شد.

در مریخ‌نورد ۲۰۲۰، ۲۳ دوربین نصب شده که می‌تواند با ارائه تصاویر رنگی ناسا را به اهداف خود نزدیک‌تر کند؛ این مریخ‌نورد قرار است سالجاری به فضا ارسال شود.

ناسا همچنین اعلام کرده، افرادی که می‌خواهند یک قدم بیشتر از انتخاب اسم جلو بروند، می‌توانند در کمپین «ارسال نام شما» این آژانس شرکت کنند؛ نام و نام خانوادگی افراد به یک تراشه چسبیده و به فضا ارسال می‌شود.

اسامی پیشنهادی دانش‌آموزان را در زیر مشاهده می‌کنید: 

۱. تحمل، الیور جاکوبز از ویرجینا.
۲. سختی،  امان ریلی از پنسیلوانیا.

۳. وعده، امیرا شانشیری از ماساچوست.

۴. استقامت، الکساندر متری از ویرجینیا.
۵. ویژن، هادلی گرین از می سی سی پی.
۶. وضوح، نورا بنیتس از کالیفرنیا.
۷. نبوغ، ونیزا روپانی از آلاباما.
۸. قلعه، آنتونی یون از اوکلاهما.
۹. شجاعت، توری گری از لوئیزیانا.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت «go.nasa.gov/name۲۰۲۰» در رأی‌گیری آنلاین شرکت کنند؛ این سایت در ۲۸ ژانویه بسته خواهد شد که نشان از پایان فرصت ارسال اسم برای مریخ‌نورد ۲۰۲۰ است.

به گفته ناسا از برنده این مسابقه  نیز دعوت می‌شود تا شاهد پرتاب فضاپیما در ژوئیه سال ۲۰۲۰ از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کانااورال در فلوریدا باشد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: نجوم - فضا - مریخ - دانش آموزان - ناسا - امریکا -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]