کد خبر : 63174 پنج شنبه 26 دی 1398 - 14:34:39
روز-ملی-حمایت-از-حیوانات-

علم در26 دی ماه:

روز ملی حمایت از حیوانات

سیناپرس: در میان انبوهی از اخبار و اطلاعات مناسبتی و خبری تقویم، رویدادهای مهم روز را از نگاه سیناپرس بخوانید.

روز ملی حمایت از حیوانات

26دی ماه مصادف است با روز ملی حمایت از حیوانات است. در ایران قدیم جشنی به نام بهمن‌گان بوده که در این روز مردم از خوردن گوشت پرهیز می‌کردند و با خوردن غذاهای گیاهی گرد هم جمع می‌شدند.دوستداران محیط زیست و حامیان حیوانات این روز یعنی 26دی ماه را به عنوان روز ملی حمایت از حیوانات می شناسند.
یکی از نشانه های افزایش آگاهی و متمدن بودن آن کشور، میزان توجه به حیوانات و نحوه رفتار با آن هاست. در جوامع پیشرفته توجه به این موجودات افزایش پیدا کرده و انجمن های خصوصی و دولتی زیادی برای حمایت از حیوانات اهلی و همین طور گونه های در حال انقراض شکل گرفته اند.
خوشبختانه در کشور خودمان هم از دیرباز مهربان بودن با حیوانات بخشی از فرهنگ اصیل ما به حساب می آید و حتی در احادیث و روایت متعدد هم به این موضوع اشاره شده است.
 
  • تولد ملاصدرا

صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به مُلاصَدرا و صدرالمتألهین متولد ۹ جمادی‌الاول ۹۷۹ قمری بود ،وی متأله و فیلسوف شیعه ایرانی سدهٔ یازدهم هجری قمری و بنیان‌گذار حکمت متعالیه است. کارهای او را می‌توان نمایش دهندهٔ نوعی تلفیق از هزار سال تفکر و اندیشهٔ اسلامی پیش از زمان او به حساب آورد.وی سال  ۱۰۴۵ قمری درگذشت.
کلید واژه ها: ملاصدرا - طبیعت - علم - اخبار - محیط زیست -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها