کد خبر : 63154 دوشنبه 23 دی 1398 - 11:16:52
-توسعه-همکاری-های-مشترک-با-دانشگاه-ها-لازمه-موفقیت-آینده-است

معاون پژوهش وفناوری جهاددانشگاهی:

توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه ها لازمه موفقیت آینده است

سیناپرس: پورعابدی با تاکید براینکه جهاددانشگاهی ریشه در دانشگاه ها دارد، گفت : توسعه همکاری های علمی و عملیاتی فی مابین جهاددانشگاهی و دانشگاه ها در شرایط حاضر کشور بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، محمد رضا پورعابدی در دیدار با رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن تشکر از  نگاه بلند این دانشگاه در توسعه همکاری های علمی وعملیاتی با جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان اظهار کرد: چیزی که کشور امروزه بیش از هرزمان دیگر احتیاج دارد، مدیرانی است که نگاه باز وبلند در توسعه همکاری ها داشته باشند که نیک بختانه رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان  دارای این خصیصه گرانقدر هست.

وی با اشاره به اینکه در گذشته کم و بیش شاهد فضای همدلانه بین جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی بودیم، گفت: تحقق توسعه همکاری های علمی بین این دو نهاد موحبات پیشرفت روز افزون را برای هر دو طرف همراه خواهد داشت.

معاون پژوهش وفناوری جهاددانشگاهی تصریح کرد: اعتقاد ما این بود که دانشگاه ها با توجه به زیر ساخت ها وامکانات قوی خاصه اساتید متخصص در عرصه تولید دانش و نهاد جهاددانشگاهی به لحاظ قوت ساختاری  وچابکی عملیاتی می توانند تیم های همکاری خوبی شکل دهند تا دانش را به منثه ظهور و عمل تبدیل کنند.

وی با تاکید براینکه جهاددانشگاهی ریشه در دانشگاه ها دارد، گفت : توسعه همکاری های علمی و عملیاتی فی مابین جهاددانشگاهی و دانشگاه ها در شرایط حاضر کشور بسیار حائز اهمیت است.

پورعابدی خاطرنشان کرد: مدل همکاری عملیاتی جهاددانشگاهی با برخی از دانشگاه های کشور ترسیم شده  و قابل ترویج در کشور است.

وی با اشاره به پروژه پروش ماهی در قفس توسط جهاددانشگاهی عنوان کرد:  دراین پروژه به طور مثال از طراحی قفس، تولید بچه ماهی،‌ واکسن ماهی تا امور تعذیه ماهی متخصصین جهاددانشگاهی باید پژوهش کنند که می توان به صورت مشترک با دانشگاه صنعتی اصفهان در عرصه آبزیان کار کنیم.

 پورعابدی افزود: عرصه دیگری که می توان با دانشگاه صنعتی اصفهان ارتباط داشت روی بحث فرستنده های دریا به خشکی برای  زیر دریایی است؛ چرا که در این زمینه توانمندی های قابل توجهی داریم، بحث پمب های درون چاهی نیز دیگر عرصه های همکاری است و حتی در پژوهشکده فولاد  هم پروژه هایی وجود دارد که امکان همکاری متقابل هست.

وی ادامه داد: ساخت ایستگاه های مترو  و بحث نرم افزاری در عرصه قطار شهری نیز دیگر عرصه همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی است.

معاون پژوهش وفناوری با بیان اینکه تنها چیزی که در دنیا دانه ای فروخته می شود بذر است که با توجه به میزان مصرف کشور در بخش سبزیجات، متاسفانه ۹۵ درصد بذر کشور از خارج وارد می شود، بنابراین تامین بذر هیبریدی دراین شرایط ضرورت است.

وی  با بیان اینکه در امر شبکه سازی علمی و بین المللی، همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی می تواند بیش از پیش تقویت شود‌.

no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط