کد خبر : 63153 دوشنبه 23 دی 1398 - 10:39:12
-چابکی-جهاددانشگاهی-در-کنار-پِژوهشگران-دانشگاهیٰ-لازمه-تحقق-پروژه-های-بزرگ

در حضور معاون پژِوهشی جهاددانشگاهی تاکید شد؛

چابکی جهاددانشگاهی در کنار پِژوهشگران دانشگاهیٰ لازمه تحقق پروژه های بزرگ

سیناپرس:
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به پتانسیل خوب عملیاتی جهاددانشگاهی و امر تجاری سازی و ارتباط خوب با بدنه صنعت کشور تاکید کرد: اعتقاددارم درارتباط و همکاری با جهاددانشگاهی در دو الی سه حوزه کار خاص می توان اقدام کنیم.

به گزارش سیناپرس اصفهان 

دکتر سید مهدی ابطحی در جلسه مشترک با مدیران جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان که با حضور دکترپورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یک دانشگاه فعال کشوری توانسته با همت اساتید و دانشجویان برجسته خود در محورهای مختلف فعالیت کند.

وی ادامه داد: این دانشگاه در حوزه رادار و مباحث مرتبط با رادار در سطح کشور رتبه اول علمی را دارا است و همچنین در بحث الکترونیک هوایی رتبه عالی کشوری را به همت اساتید ومتخصصین امر کسب کرده است.

ابطحی ضمن اشاره به بخش ها و پتانسیل های متعدد دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده های موجود در این دانشگاه تصریح کرد: براساس تلاش های صورت گرفته اخیرا در بحث واکسن برای آبزیان ویژه کار کرده ایم و به موفقیت های چشمگیری رسیدیم، فعالیت علمی وعملیاتی روی مباحث زیر دریایی و ساخت هشت نسل ربات های زیر آب و دریا نیز از دیگر توفیقات این دانشگاه براساس توانمندی های پژوهشگران است.

وی افزود: فعالیت جدی روی پمپ های حرفه ای درون چاهی و تمرکز بر تعمیر  وهمچنین طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی اقداماتی دیگر انجام دراین واحد است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه یکی از ظرفیت های خوب پژوهشی وجود دو پژوهشکده فولاد و آبفا در دانشگاه است گفت: این دانشگاه در حوزه حمل و نقل نیز در سطح نظری پیشرفت های قابل قبولی داشته است.

وی بااشاره به پتانسیل خوب عملیاتی جهاددانشگاهی و امر تجاری سازی و ارتباط خوب با بدنه صنعت کشور تاکید کرد: اعتقاد دارم درارتباط و همکاری با جهاددانشگاهی در دو الی سه حوزه کار خاص می توان اقدام کنیم.

ابطحی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی دارای جابکی خوبی در عرصه عملیاتی کردن پروژه های علمی دارد واز سوی دیگر در بحث ارتباط با صنعت قوی است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد: پتانسیل ما در حوزه پژوهش واساتید متخصص در دانشگاه در عرصه های مختلف بالا است که به صورت بالقوه بوده و می توان با ارتباط با جهاددانشگاهی بالفعل شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در عرصه مشارکت پژوهشی با فولاد مبارکه ۱۱میلیارد تومان قرارداد باز داریم که می تواند با تعامل و همکاری مشترک جهاد دانشگاهی محقق شود، گفت: با توجه به وجود اساتید و متخصصین پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش معدن و اکتشاف این عرصه فضای خوبی را برای تعامل با جهاد دانشگاهی در بعد عملیاتی دارد.

با تاکید براینکه جهاددانشگاهی ریشه در دانشگاه ها دارد، گفت : توسعه همکاری های علمی و عملیاتی فی مابین جهاددانشگاهی و دانشگاه ها در شرایط حاضر کشور بسیار حائز اهمیت است.

همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی می تواند بیش از پیش تقویت شود‌.

درادامه این نشست ،محمد رضا پورعابدی معاون پژوهش وفناوری جهاددانشگاهی ضمن تشکر از تلاش های این دانشگاه در توسعه همکاری های علمی وعملیاتی با جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان اظهار کرد: چیزی که کشور امروزه بیش از هرزمان دیگر احتیاج دارد، مدیرانی است که نگاه باز و بلند در توسعه همکاری ها داشته باشند که نیکبختانه رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان  دارای این خصیصه گرانقدر هست.

وی با اشاره به اینکه در گذشته کم و بیش شاهد فضای همدلانه بین جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی بودیم، گفت: تحقق توسعه همکاری های علمی بین این دو نهاد موحبات پیشرفت روز افزون را برای هر دو طرف همراه خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه جهاددانشگاهی ریشه در دانشگاه ها دارد، گفت : توسعه همکاری های علمی و عملیاتی فی مابین جهاددانشگاهی و دانشگاه ها در شرایط حاضر کشور بسیار حائز اهمیت است.همچنین مدل همکاری عملیاتی جهاددانشگاهی با برخی از دانشگاه های کشور ترسیم شده  و قابل ترویج در کشور است.

وی با اشاره به پروژه پروش ماهی در قفس توسط جهاددانشگاهی عنوان کرد:  دراین پروژه به طور مثال از طراحی قفس، تولید بچه ماهی،‌ واکسن ماهی تا امور تغذیه ماهی متخصصین جهاددانشگاهی باید پژوهش کنند که می توان به صورت مشترک با دانشگاه صنعتی اصفهان در عرصه آبزیان کار کنیم.

 پورعابدی افزود: عرصه دیگری که می توان با دانشگاه صنعتی اصفهان ارتباط داشت، بحث فرستنده های دریا به خشکی برای زیر دریایی است؛ چرا که در این زمینه توانمندی های قابل توجهی داریم، بحث پمپ های درون چاهی نیز دیگر عرصه های همکاری است و حتی در پژوهشکده فولاد  هم پروژه هایی وجود دارد که امکان همکاری متقابل هست.

وی ادامه داد: ساخت ایستگاه های مترو  و بحث نرم افزاری در عرصه قطار شهری نیز دیگر عرصه همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی است.

معاون پژوهش وفناوری با بیان اینکه تنها چیزی که در دنیا دانه ای فروخته می شود، بذر است که با توجه به میزان مصرف کشور در بخش سبزیجات، متاسفانه ۹۵ درصد بذر کشور از خارج وارد می شود، بنابراین تامین بذر هیبریدی دراین شرایط ضرورت دارد.

وی در پایان تاکید کرد: در موضوع شبکه سازی علمی و بین المللی، همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه صنعتی می تواند بیش از پیش تقویت شود‌.

خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها