کد خبر : 63142 شنبه 21 دی 1398 - 14:44:05
-صنعت-گردشگری-ایران-توسعه-می-یابد؛

صنعت گردشگری ایران توسعه می یابد؛

صنعت گردشگری ایران توسعه می یابد؛

سیناپرس: صنعت گردشگری ایران توسعه می یابد؛

حمیده هوشیار موید، مدیرعامل شرکت بامداد فصل رویش در این خصوص به سیناپرس گفت: «بزن بریم» جامع ترین و کامل ترین برنامه نرم افزاری گردشگری ایران است؛ این اپلیکیشن (Application) شانزده هزار نقطه گردشگری کشور شامل «گردشگری شهری»، « طبیعت گردی»، «گردشگری ورزشی»، « گردشگری فرهنگی و هنری»، « گردشگری تاریخی»، «گردشگری مذهبی» را معرفی می کند.

وی افزود: این پرتال علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری، اطلاعات جامع هر نقطه از قبیل بهترین مراکز خرید، خدماتی و اقامتی و همچنین نقشه راه و محل دقیق و دسترسی آسان آن مکان به وسایل حمل و نقل شهری( تاکسی، مترو، اتوبوس، خودروهای شخصی) را معرفی کرده و در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین بهترین فصل برای گردشگری آن ناحیه را به کاربر پیشنهاد می دهد.

وی به وجه تمایز این پرتال نسبت به نمونه های مشابه اشاره کرد و گفت: علاوه بر ارایه این خدمات، بخشی به نام Planner City Trip به منظور معرفی بهینه اماکن، برنامه‌ها و رویدادها به مخاطبان در سایت راه‌ اندازی شده است تا کاربران با ورود به بخش «برنامه‌ ریز» پرتال بتوانند با پرداخت هزینه مدنظر، زمان مورد نیاز، دسته‌ بندی و بخش‌های مورد علاقه خود از نزدیک‌ترین مکان‌ها و آخرین رویدادهای مد نظر را بر اساس داده‌ های تعیین کنند.

وی به اهمیت این بخش اشاره کرد و اظهارداشت: هنگام تعطیلات و روزهای پایانی هفته، بیشتر مسافرت ها متمرکز به نواحی شمال کشور می شود. در حالی که باید بار ترافیکی و حجم سفرها به سایر نقاط کشور انتشار پیدا کند. در این پلتفرم، فرد می تواند بر اساس میزان درآمدی که برای سفر دو روزه خود در نظر گرفته است، ناحیه گردشگری( تاریخی، مذهبی، طبیعت گردی و ....) به غیر از جاذبه های نواحی شمال کشور انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این پرتال با راه اندازی« نخستین سامانه رویداد های لحظه ای»، رویدادهای تفریحی اعم از مسابقات ورزشی، نمایشگاه ها و همایش ها، گالری ها، تئاترها، فیلم ها، کنسرت ها، جشنواره های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و ... را تحت پوشش قرار داده و اقدام به معرفی کامل آنها به مخاطبان خود می کند.

هوشیار موید بیان کرد: پرتال بزنیم بیرون با راه اندازی سامانه خدمات اقشار خاص نیز تمامی اطلاعات مورد نیاز برای بانوان، سالمندان، کودکان و معلولان را در سرویس هایی جداگانه، به آنها ارایه می کند تا هرکدام از این اقشار بتوانند به صورت کاملا تخصصی از مکان های تفریحی و گردشگری مناسب سازی شده برای آنها استفاده کنند.

به گفته وی، ایجاد سامانه مسیریاب شهری، ارایه نقشه جامعه گردشگری، فعال سازی آژانس عکس گردشگری، راه اندازی رصدخانه تخصصی و گردشگری، تفریح و اوقات فراغت و برگزاری جشنواره ها و کارگاه های آموزشی مختلف در سراسر کشور از دیگر فعالیت های پروژه بزنیم بیرون به شمار می رود.

وی به اهداف آتی این استارتاپ اشاره کرد و گفت: تجاری سازی این پلتفرم از اهداف اصلی این مجموعه استارتاپی به شمار می آید؛ هرچند اکنون از طریق شبکه های مجازی و تبلیغات درآمد زایی داشته ایم اما تحقق اهداف اصلی مجموعه ما تنها با جذب سرمایه گذار صورت می گیرد از اینرو هم اکنون در حال جذب سرمایه گذار هستیم.

وی اظهارداشت: برنامه اصلی ما بهبود و ارتقای ) Incomingورودی) سایت است. نسخه جدید سایت، جاذبه های گردشگری 12 استان ایران را معرفی می کند؛ این نسخه جدید در دوازده استان به زبان انگلیسی ترجمه شده است. همچنین برای جذب سرمایه گذار این بخش نیز اکنون در حال مهیای زیرساخت ها، برنامه نویسی ها، به روزی رسانی و بهبود سایت هستیم. قطعا با تحقق این امر، سهم زیادی در ارزآوری کشور خواهیم داشت.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]