کد خبر : 63098 سه شنبه 10 دی 1398 - 17:02:32
دو-اختراع-و-تولید-بیش-از-۹-محصول-دانش‌بنیان

فناور برتر جشنواره پژوهشگران برتر استان اصفهان خبر داد:

دو اختراع و تولید بیش از ۹ محصول دانش‌بنیان

سیناپرس: شرکت دانش‌بنیان صدرا طرح و تجهیز اسپادانا تاکنون موفق به ثبت دو اختراع در زمینه کاری خود و تولید بیش از ۹ محصول دانش‌بنیان شده است؛ دستگاه آماده‌سازی و تزریق چسب گرم و تجهیزات مربوطه، یکی از اختراعات این شرکت است .

حامد محمود پور، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان "صدرا طرح و تجهیز اسپادانا" که در جشنواره تجلیل و معرفی فناوران برتر به عنوان پزوهشگر برتر معرفی شد، گفت: از آنجایی که محصولات تولیدی شرکت ما دارای هیچ‌گونه رقیب داخلی نیست، در ابتدای فعالیت با دشواری‌های بسیاری مواجه بوده است، چرا که پذیرش قدرت تولیدی ایران در این زمینه در نظر سایرین غیرممکن به نظر می‌آمد.

وی افزود: پس از اثبات کیفیت محصولات تولیدی، رعایت کامل استاندارها در تولید این ماشین‌ها و همچنین خدمات پس‌از فروش مطلوب، این شرکت موفق شد با انجام چندین پروژه با استقبال بالایی روبرو شود.

این شرکت دانش‌بنیان در بخش صنایع مختلف مواد غذایی، نساجی، دارویی، کاشی و سرامیک، چاپ و بسته‌بندی، انرژی اتمی، شرکت گاز، نفت، فولاد، مراکز علمی و دانشگاهی، پزشکی و پالایشگاه پتروشیمی، فعالیت داشته و برای نخستین بار در تاریخ کشور موفق به تولید ماشین‌ها و قطعات مخصوصی شده است که تاکنون توانایی تولید آن‌ها در ایران وجود نداشت.

شرکت مذکور تاکنون موفق به ثبت دو اختراع در زمینه کاری خود و تولید بیش از ۹ محصول دانش‌بنیان شده است؛ دستگاه آماده‌سازی و تزریق چسب گرم و تجهیزات مربوطه، یکی از اختراعات این شرکت است که در نتیجه سال‌ها پژوهش و تلاش تولید شد.

فعالیت این شرکت دانش بنیان در زمینه تولید دستگاه‌ها و تجهیزاتی است که امکان تزریق و پوشش‌دهی انواع چسب‌ها اعم از چسب‌های گرم (هات ملت) و رزین را روی مواد مختلف فراهم می‌آورد و جدیدترین محصول ارائه شده آن در حال حاضر تجهیزات مربوط به چسب‌های گرم است.

صدرا طرح و تجهیز اسپادانا موفق به دریافت عنوان فن‌آور برتر در آئین تجلیل از پژوهشگران و فن‌آوران برتر اصفهان در سال جاری شد.

منبع: روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]