کد خبر : 63088 دوشنبه 09 دی 1398 - 19:31:08
رقابت-۷۶۸-اصفهانی-در-آزمون-کارشناسی-رسمی-دادگستری

رقابت ۷۶۸ اصفهانی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان گفت: ۷۶۸ نفر در آزمون کتبی کارشناسی رسمی دادگستری در اصفهان به رقابت پرداختند.

فرهاد طاهریون در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این آزمون، همزمان با سراسر کشور در روز ششم دی ماه برگزار شد، اظهار کرد: بیش ۵۵ هزار نفر در سراسر کشور در ۷۰ رشته کارشناسی از جمله رشته‌های تصادف، ساخت و ساز، اداری استخدامی، حوادث کار، برآورد اموال، پزشکی، حسابرسی، بازرگانی، کامپیوتر، تاسیسات ساختمان و ... در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: در کشور تعداد، ۱۰ هزار و ۵۵۰ نفر پذیرفته می شوند که پس از کسب حد نصاب نمره که ۱۲ از ۲۰ است، انتخاب و به مرحله آزمون شفاهی وارد می‌شوند.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه در اصفهان ۷۶۸ داوطلب در این آزمون شرکت کردند، تصریح کرد: در نهایت تعداد ۱۹۴ نفر در اصفهان پذیرفته می‌شوند.

طاهریون اضافه کرد: نتیجه آزمون کتبی ۱۵ دی ماه اعلام و در مرحله بعد آزمون شفاهی برگزار می‌شود. پرونده این افراد به کمیسیون ماده ۱۳ شورای کارشناسان اعلام می‌شود که پس از تایید صلاحیت این افراد قبول خواهند شد.

وی اضافه کرد: پس از اعلام قبولی، داوطلبان باید حداقل یک سال دوره کارآموزی را طی کرده و در نهایت پروانه کارشناسی برای این افراد صادر می شود .

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه دوره قبل این آزمون در سال ۹۵ برگزار شد، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری آزمون کارشناسی رسمی دادگستری با توجه به نیاز محاکم قضایی به کارشناس رسمی اعلام می شود.

طاهریون بیشترین و حساس‌ترین کار کارشناسان رسمی دادگستری را برطرف کردن ابهامات قضات در امور فنی و تخصصی دانست و گفت: با توجه به اینکه قُضات در رشته حقوق تخصص دارند، بنابراین انتظاری نیست در تمام تخصص‌ها و رشته‌های فنی آگاهی داشته باشند، به همین دلیل نیازمند استفاده از نظرات علمی و تجربه کارشناسان هستند تا بتوانند با استفاده از این نظریات، ابهامات قضایی را برای صدور رای برطرف کنند.

وی تاکید کرد: کارشناسان رسمی بازوی فنی تخصصی و مورد اعتماد قضات هستند، از این رو انتخاب کارشناسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آزمون کارشناسان رسمی به طور سراسری در ۳۱ استان کشور در روز جمعه ۶ دی ماه سال جاری برگزار شد.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها