کد خبر : 63073 شنبه 07 دی 1398 - 22:00:54
توسعه-همکاری-های-علمی-برپایه-شبکه-سازی-امری-ضروری-در-دنیای-امروز-است

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان:

توسعه همکاری های علمی برپایه شبکه سازی امری ضروری در دنیای امروز است

سیناپرس: ابطحی با بیان اینکه در دنیای امروز شبکه سازی برای توسعه همکاری های علمی امری ضروری است گفت: برای ارتقا جایگاه علمی خود باید به سمت و سوی این شبکه سازی حرکت کنیم.

به گزارش سیناپرس اصفهان، دکتر سید مهدی ابطحی شامگاه چهارشنبه در جشنواره تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر استان  اظهار کرد: چندی پیش برخی پژوهشگران کیستپkictep  کره ۱۴ کشور را از لحاظ شاخص های مختلفی چون فعالیت، منابع و پژوهش ها ونتایج علمی برررسی کرده اند که ایران یک نمودار سینوسی را کسب کرده است چرا که رتبه خوبی در امر فعالیت و منابع داشتیم ولی در امر شبکه سازی رتبه پایینی حتی نسبت به برخی از کشورها چون آنگولا کسب کردیم.

وی با بیان اینکه براین اساس توسعه همکاری های علمی برپایه شبکه سازی امری ضروری در دنیای امروزاست تصریح کرد: اقداماتی در این راستا صورت گرفته است که تقاهم نامه ای بین دانشگاه اصفهان،دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای آغاز کارهای بین رشته ای انجام شد و شبکه سازی دراین عرصه صورت گرفت.

ابطحی خاطرنشان کرد: تشکیل کنسرسیوم همکاری های بین المللی فی مابین دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دیگر اقدام صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در راستای توسعه شبکه سازی با حضور وزیرعلوم و تحقیقات کشوربین پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور تفاهم نامه ای تجت عنوان Ut5برقرار شد که دانشگاه صنعتی اصفهان محور برنامه بود.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان  افزود: در حال حاضرتعامل خوبی بین دانشگاه صنعتی و شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان شکل گرفته واین تعامل با دانشگاه اصفهان ودانشگاه هنر نیز درحال پیشرفت است

وی توضیح داد: به منظور توسعه همکاری های بین المللی و امر شبکه سازی دانشگاه صنعتی اصفهان اولین دانشگاه ایرانی است که عضو cmsسرن سوئیس شده است که افتخاری بزرگ برای جامعه علمی کشور محسوب می شود.

ابطحی خاطرنشان کرد: همچنین تقاهم نانه هایی بین دانشگاه صنعتی، دانشگاه اصفهان وصنعت از طریق اتاق بازرگانی شکل گرفت، توجه به صنایع کوچک اهمیت دارد لذا ارتقا جایگاه پژوهش در بدنه صنعت از این مسیر میسر خواهد بود.

وی بیان داشت: تقاهم نامه های خوبی با رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اصفهان شکل گرفته است که در لوای آن جنس کمک ما از نوع کمک به استارت اپ ها است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی مشترک بین دانگاه امری لازم است گفت: دانشگاه صنعتی نقطه ارتباط با سوئیس و دانشگاه اصفهان نقطه ارتباط با کره و علوم پزشکی اصفهان نقطه ارتباط با آلمان است و این ظرفیتی قابل توجه بوده.

وی یادآور شد: اگر ما بگوییم سه پهنه نوآوری در اصفهان قابل تصور است، نخست پهنه ای علمی که کاشان دارد، دوم  پهنه ای که دانشگاه صنعتی و شهرک علمی وتحقیقاتی در آن قرار دارند و پهنه سوم شامل دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی است.

ابطحی ابراز کرد: دانشگاه ها در طول سال گذشته مشکلات را فهمیدند و هر سه دانشگاه بزرگ استان برای حل مشکلات خود چاره کردند بنابراین تبلور این تلاش ها در هفته پژوهش نمایش داده می شود و این نمایش ها برای مردم قطعا امید افرین است.

خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط