کد خبر : 63072 شنبه 07 دی 1398 - 20:35:03
انتخاب-و-معرفی-23-نفر-به-عنوان-پژوهشگران-برتر-استان

معاون پژوهش دانشگاه صنعتی اصفهان:

انتخاب و معرفی 23 نفر به عنوان پژوهشگران برتر استان

سیناپرس: براساس داوری صورت گرفته از بین نفرات معرفی شده، در نهایت 23 نفر با احتساب 3نفر در بخش دانش آموزی از آموزش و پرورش استان، در قالب 8شت کارگروه به عنوان نفرات برتر جشنواره پژوهشگران و فناوران استان اصفهان انتخاب و مورد تجلیل قرار می گیرند.
دکتر بهروز ارباب شیرانی معاون پژوهش دانشگاه صنعتی اصفهان شامگاه شنبه در جشنواره تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر استان اصفهانبا بیان اینکه اوایل آذرماه مسئولیت هفته پژوهش به دانشگاه صنعتی اصفهان واگذار شد گفت: برنامه امسال با تاخیر زمانی به ما اعلام شد و ما با فرصت فشرده در حد توان این فرایند را بر اساس دستورالعمل انجام دادیم.
 
وی با اشاره به اینکه شعار هفته پژوهش، پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و تولید آفرین بود اظهار کرد: اولین جلسه در این رابطه در استانداری با حضور استاندار و اعضایی که طبق دستورالعمل تعریف شده بود در ۱۱ آذر برگزار شد و دانشگاه به عنوان مسئول برگزاری تعیین شد.
 
وی با اشاره به اینکه طبق زمانبندی با دعوت از دستگاه های اجرایی و موسسات پژوهشی جلساتی برگزار و کارگروه ها و معیار ارزیابی صحبت شد تصریح کرد: بعد از آن در اولین فرصت به دستگاه های اجرایی فراخوان زدیم تا پرونده داوطلبین را تا ۲۵ آذر به ما ارسال کنند.
وی با بیان اینکه با توجه به فشردگی زمان تا ۲۷ آذر همه این پرونده ها را دریافت کردیم و آنها را تفکیک کردیم خاطرنشان کرد: جلسه ای در روز ۲۸ آذرماه در دانشگاه صنعتی با حضور داوران از صبح تا عصر برگزار و ارزیابی و امتیازدهی طبق شیوه نامه انجام شد و بعد از آن در بازه زمانی ۱ دی ماه جلسه هماهنگی داخلی داشتیم و نتایج به استانداری اعلام و دعوتنامه به افراد برگزیده ارسال شد.
 
معاون پژوهش دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه ما در کارگروه هایی که تفکیک شد هشت کارگروه را بررسی کردیم و طبق آن جلسه در هر کارگروه حداکثر نفرات برگزیده تعیین شدند افزود: در بخش دانش آموزی نیز اسامی برگزیدگان را از آموزش و پرورش دریافت کردیم که در این فرایند مجموعا ۲۳ نفر انتخاب شدند.
 
وی عنوان کرد: پژوهشگرانی که اسمشان در لیست برگزیدگان ۹۴ به بعد بوده مدارکشان طبق دستورالعمل بررسی نشد.
وی ادامه داد: طرح های پژوهشی با مستندات مربوطه از معاونت پژوهشی و دستگاه های اجرایی توسط داوران بررسی و اگر موردی بدون ارائه مدرک بود توسط کارگروه ها ارزیابی می‌شد به کتب تالیفی طبق چهارچوب تعریف شده امتیازدهی شد.
 
معاون پژوهش دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه لیست نشریات نامعتبر در اختیار کارگروه ها بود تا اگر مقاله ای مشمول این مورد بود از بررسی ها حذف شود یادآور شد: نهایتا ۲۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برگزیده شدند که با احتساب ۳ نفر از بخش دانش آموزی مجموعا ۲۳ نفر انتخاب شدند.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط