کد خبر : 63039 یکشنبه 01 دی 1398 - 09:00:02
پایه-گذاری-منطقه-علم-و-فناوری-برای-اولین-بار-در-اصفهان

استاندار اصفهان خبر داد:

پایه گذاری منطقه علم و فناوری برای اولین بار در اصفهان

سیناپرس: رضایی گفت: منطقه ویژه‌ای را علاوه بر منطقه صنعتی اصفهان پایه گذاری کردیم که برای اولین بار یک منطقه علم و فناوری در استان اصفهان است که هیئت رئیسه آن متشکل از اساتید دانشگاهی و اتاق بازرگانی اصفهان است .

به گزارش خبرگزاری سیناپرس در اصفهان، شب گذشته عباس رضایی در جمع صادرکنندگان اصفهانی اظهار کرد: نو آوری ها و فعالیت های خوبی در استان اصفهان انجام شده است که معمولا احساس نمی شود و این گلگی وجود دارد چرا که حتی اتاق بازرگانی بسته های حمایتی زیادی برای فعالیت های بانکی، گمرکی و جهادکشاورزی انجام داده است اما متاسفانه اطلاع رسانی خوبی انجام نگرفته.

استاندار اصفهان گفت: موضوع خام و خام‌ فروشی عمده ترین مشکل در سیاست گذاری است به دلیل اینکه اگر صادرات به صورت خام فروشی انجام می شد می توانست ارز آوری زیادی برای کشور داشته باشد که موضوع خود نوعی از سیاست گذاری است.

وی خاطرنشان کرد: نمونه ای از سیاست گذاری در استان اصفهان در بحث قیر بود که استان را دچار کمبود و مشکل کرد اما علی رغم همه مشکلات استان در ۸ ماهه اول سال ۹۸ توانست ۱۰۷۳ قلم را به کشور هایی مانند امارات و قطر صادر کند که ۱۸ درصد رشد را برای اصفهان به دنبال آورد.

استانداراصفهان گفت: منطقه ویژه‌ای را علاوه بر منطقه صنعتی اصفهان پایه گذاری کردیم که برای اولین بار یک منطقه علم و فناوری در استان اصفهان است که هیئت رئیسه آن متشکل از اساتید دانشگاهی و اتاق بازرگانی اصفهان است .

رضایی افزود: اصفهان به عنوان پنجمین قطب صنعتی در کشور فعالیت‌ های خوبی انجام داده است اما باید در نظر گرفت که فعالان اقتصادی مشکلات خود را دارند ولی متاسفانه بانک ها نتوانستند قوانین خود را با قوانینی که در جنگ اقتصادی نیاز است هماهنگ کنند.


 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]