کد خبر : 63023 چهارشنبه 27 آذر 1398 - 09:54:46
ورود-هر-شش-نفر-گردشگر،-یک-فرصت-شغلی-ایجاد-می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:

ورود هر شش نفر گردشگر، یک فرصت شغلی ایجاد می‌کند

سیناپرس: دکتر قاضی عسگر گفت: از جمله کارهای راهبردی ایجاد عزم ملی و تصمیم گیری نظام در حیطه گردشگری و توسعه پایدار است

به گزارش خبرگزاری سینا پرس اصفهان سید حسن قاضی عسگر  شامگاه سه شنبه در همایش سالانه گردشگری محور توسعه پایدار که دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شده بود، گفت: بر اساس بند ۴۴،  همکاری و سهولت جهت  بسترسازی مناسب برای جذب گردشگر داخلی و خارجی  و تسهیل امور با هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی یکی از ماموریت های اساسی استانداری هاست.

قاضی عسگر خبر داد: ورود هر شش نفر گردشگر، یک فرصت شغلی ایجاد می‌کند و اقتصاد گردشگری، شش برابر خودرو، پنج برابر صنایع شیمیایی و چهار برابر صنایع معدنی درآمد دارد، درحالی‌که دودکشی هم ندارد.

 در مورد صنعت گردشگری توضیح داد: گردشگری در استان اصفهان به صورت  جزیره ای و پراکنده است در حالیکه می تواند محور توسعه استان قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به نقش گردشگری در ایجاد اشتغال گفت: گردشگری نه‌تنها می‌تواند تولید ثروت کند، وی از شش میلیارد گردشگر خارجی که در آمار ثبت شده است خبردادو افزود:  از هم‌اکنون تا ده سال آینده باید در بحث توسعه صنعت گردشگری  25%رشد داشته باشیم.
 

 

 

وی  از توسعه صنعت گردشگری خبرداد و افزود: آموزشهایی در حوزه خدمات و توسعه صنایع فضای سبز و توسعه صادرات و فضای دیجیتال وگردشگری حرکت خود را آغاز کرده ایم که میراث فرهنگی وظایف خود را  به نحو مطلوب  می تواند انجام دهد.

معاونت هماهنگی اقتصادی صنعت گردشگری استانداری در حوزه مزایای گردشگری در کشور تصریح کرد: صنعت گردشگری  هم می تواند در حوزه  اشتغال ، ایجاد کار و شغل کند و هم  برای سازمانهای مربوطه درآمدزایی داشته باشد.

قاضی عسگر معرفی ایران و تعامل بین ملتها تحکیم وحدت ملی اشتغالزایی گرفتن سهم لازم از بازار بین المللی است.
از هر یازده شغل در جهان یک شغل مستقیما در گردشگری است.
 کارهای  راهبردی بسیاری انجام  شده  که از جمله این موارد ایجاد باور و عزم ملی و ارکان تصمیم گیری نظام برای توسعه گردشگری و انتقال آن به جامعه و فعالان توسعه صنعت گردشگری است.


در پایان قاضی عسگر، با اعلام اینکه  برای تأسیس هتل صد مجوز  صادرشده است، خاطرنشان کرد: ایجاد مجتمع‌های خدمات گردشگری، توسعه مراکز گردشگری سلامت،شناسایی خانه هایی با بافت تاریخی و مرمت آنها و تبدیل آن به سفره خانه های سنتی و ایجاد شرکتی برای تأمین و توزیع مواد اولیه مناسب برای تولید صنایع‌دستی وسایر فعالیتهای مد نظر گرفته شده در اولویت و دردستور کار قرار دارد و  امیدواریم خروجی  این همایش بستری برای اطلاع رسانی و همدلی برای روند کار در زمینه گسترش توسعه پایدار در بحث صنعت گردشگری باشد .

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]