کد خبر : 63022 چهارشنبه 27 آذر 1398 - 14:44:58
ارتباط-و-بهره-مندی-از-ابتکارات-شرکت-های-دانش-بنیان-جزء-اصول-است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تاکید کرد:

ارتباط و بهره مندی از ابتکارات شرکت های دانش بنیان جزء اصول است

سیناپرس: امانی با بیان اینکه روزانه حدود یک میلیون 100هزار شهروند اصفهانی مسافرت درون شهری با ناوگان های حمل و نقل عمومی دارند گفت: ارتباط و بهره مندی از ابتکارات شرکت های دانش بنیان و استارت آپ برای کارامدی جزء اصول ما است.

داریوش امانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با تبریک هفته حمل و نقل و اشاره به رویداد 33 روزه از 26 آدر الی 29 دی ماه در شهرداری اصفهان  اظهار کرد: روز گذشته رویداد بزرگ قصه آدم و هوا را شروع کردیم؛ این کار بسیار خوبی بوده هم اکنون در آستانه یک سالگی این رویداد ملّی هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: امسال قرار است برنامه ها نسبت به سال گذشته متفاوت تر باشد و در این رویداد مهم چه از لحاظ کیفی و کمی متفاوت ظاهر شویم.

وی افزود: سال گذشته از ۲۶ آذر تا ۲۹ دی ۱۰۰ برنامه انجام شد، اما امسال در این ۳۳ روز قرار است ۱۵۰ رویداد برگزار شود و همچنین قرار است از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

امانی در ادامه با اشاره به آلودگی هوا گفت: تکالیف دستگاه ها در این باره مشخص است و اگر این قانون اجرا می شد وضعیت بهتر بود، اما بخشی از این قانون مغفول مانده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ادامه عنوان کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان برای این معاونت در نظر گرفته شده که بخشی از آن برای بازساری ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و بخشی از آن در خطوط بی آر تی برای زیر ساخت ها هزینه خواهد شد؛ همچنین در حال حاضر ۸۵ کیلومتر خط بی آر تی داریم که امیدواریم در سال ۹۹ به بیش از ۱۰۰ کیلومتر برسد.

امانی در ادامه گفت: در حال حاصر ۵۰۰ هزار نفر با ناوگان اتوبوسرانی و همین میزان هم با ناوگان تاکسیرانی در شهر جابجا می شوند؛ در مترو هم روزانه ۹۰ هزار نفر مسافر داریم که قرار بود به ۱۰۰ هزار نفر برسد و به خاطر مشکلات پیش آمده این اتفاق نیفتاد.

* زیر ساخت ها را آماده کنیم بعد توقع استفاده نکردن از خودروی شخصی را داشته باشیم

وی با بیان اینکه باید زیر ساخت های حمل و نقل عمومی را آماده کنیم و بعد توقع داشته باشیم مردم از خودرو شخصی استفاده نکنند، اذعان کرد: طرح ترافیک هسته مرکزی اصفهان هم یکی دیگر از پروژه هاست؛ پروژه طرح زوج و فرد از در منازل در روزهایی که شاخص از ۱۶۰ رد می شود تا پایان سال اتفاق می افتد.

امانی گفت: مشکل دوربین هایی که در ارتباط با مراکز راهور معاینه فنی نقص داشت مرتفع شد و مجدداً دوربین ها ثبت تخلف می کنند و حتما توصیه می کنم که شهروندانی که خودرو آن ها معاینه فنی ندارد اقدام کنند؛ چرا که خودرو در هر باری که وارد خیابان و در معرض دوربین قرار گیرد جریمه می شود و شاید این اتفاق در یک روز برای یک خودرو چند بار اتفاق بیفتد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان کرد: خرید ۱۳ دستگاه خودرو به دوربین های ثبت تخلف ایستایی در دستور کار قرار گرفت که هشت خودرو در مرحله فعالیت قرار گرفتند و بقیه آن ها در مدت یک ماه آینده به پلیس تحویل می شود.

معاون شهردار اصفهان با اشاره به این که پارک حاشیه ای هم تا دو ماه آینده کلید می خورد خاطر نشان کرد: بخشی از ترافیک نیاز به زیر ساخت دارد، اما این زیر ساخت ها تا زمانی جواب گو خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شهر اصفهان به یک گارگاه حمل و نقلی تبدیل شده ادامه داد: برنامه فعلی این است که زیر ساخت خط دو مترو در این دوره شهرداری فراهم شود که برای این کار 12 هزار میلیارد تومان اعتبار براورد شده است.

امانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه استفاده از خودروهای تک سرنشین افزایش پیدا کرده گفت: اگر تمام پالایشگاه ها هم فعالیت کنند روزانه یک و نیم میلیون لیتر تولید دارند اما ما ۹۳ میلیون لیتر در روز مصرف داریم و حتی در نوروز به ۱۳۵ میلیون لیتر هم می رسد.

وی تصریح کرد: شاهد بودیم که به ازای خودروهای تولیدی، خودروهای فرسوده خارج نشد و این مشکلاتی پدید آورد.

امانی بیان کرد: امسال برای اولین بار نشستی با دانشگاه حمل و نقل برگزار شد و حتماً یکی از اهداف ما این است که با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ارتباط برقرار کنیم و از آن ها استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: بسیاری از شرکت ها با توجه به تحریم های موجود نتوانستند به تعهدات خود درباره موتورسیکلت های برقی عمل کنند، اما پیگیر هستیم که این اتفاق بیفتد و بتوانیم از این وسیله نقلیه استفاده کنیم.

معاون شهردار اصفهان با بیان اینکه سرویس ادارات تعطیل شد، گفت: این باعث می شود که خودروهای شخصی استفاده کنند و ما در پی این هستیم که ادارات از خودشان شروع کنند و این سرویس ها دوباره فعال شود و یا الزام به استفاده از وسیله های عمومی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در پایان از خسارت 302 میلیارد تومانی حوادث و اغتشاشات اخیر به شهر اصفهان خبر داد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]