کد خبر : 63021 چهارشنبه 27 آذر 1398 - 10:11:30
اختراع-ایرانی،-اکتشاف-آمریکایی

اختراع ایرانی، اکتشاف آمریکایی

سیناپرس: مدیرعامل شرکت مهندسی طب تجهیز پایا گفت: سیستم وکیوم تراپی برای اولین بار در سال90 وارد اصفهان و در اختیار بیمارستان الزهرا قرار گرفت

شرکت مهندسی طب تجهیز پایا به عنوان اولین تولید کننده سیستم کامل هوشمند وکیوم‌تراپی زخم همراه با اکسسوری‌های مربوطه در ایران، توسط متخصص جراحی ارتوپد  دکتر عباس حلاج کارلادانی، بنیان گذار سیستم وکیوم تراپی زخم در ایران، در سال 1387 تاسیس شد. این شرکت طی سال‌های فعالیت خود مسئولیت آموزش جامعه پزشکی و پرسنل خدمات درمانی را به عهده گرفته و با همکاری پزشکان و مهندسان ایرانی نشان داد که امکانات و علم لازم جهت طراحی و تولید این سیستم درمانی در کشور عزیزمان ایران، وجود دارد

بهمن شفیعی در مصاحبه با خبرگزاری سیناپرس اصفهان اظهار کرد: ما یک شرکت پزشکی هستیم که در زمینه زخم هایی که معمولا غیرقابل درمان هستند فعالیت می کنیم.

وی افزود: چند سالی است که یه پکیچ به نام سیستم وکیوم تراپی زخم را تولید کرده‌ایم تا در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرد که این وسیله از جمله درمان های اول دنیا محسوب می شود.

شفیعی بیان کرد: این محصول را آمریکایی ها درحدود ۲۲سال پیش به دلیل استفاده آن در طب قدیم اختراع نمودند و اکنون این دستگاه داخل ایران، چین و کشور های دیگر مورد استفاده است.

وی عنوان کرد: این دستگاه به صورت سیستماتیک توسط آمریکایی ها اختراع شد که لوازم آن را به تولید رساندند چرا که قریب به ۹سال این دستگاه در اختیار آمریکایی ها قرار داشت و براساس نیازشان آن را در اختیار ایرانیان قرار دادند چونکه این دستگاه پزشکی بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی طب تجهیز پایا گفت: یکی از متخصصین جراح کشورمان با این سیستم کار کردند و توانستند علم آن را از کشورهای دیگر وارد ایران نمایند و به وسیله این علم آن را به تولید ملی رساندند اما لازم به ذکر است که این دستگاه در کشورمان توسط مهندسین به صورت سعی و خطا به نتیجه رساندند چون نمونه آن برای مهندسی معکوس در کشور نبود.

 وی ادامه داد و گفت: شروع ساخت این دستگاه را از ۵ عدد شروع کردیم و درحال حاضر به عدد ۵۰۰ رسیدیم و در سرتاسر بیمارستان های ایران به خصوص بیمارستان های دولتی قرار دادیم.

شفیعی خاطرنشان کرد: رسالت شرکت خدمت رسانی به مردم است و به همین دلیل این دستگاه هارا به صورت رایگان در اختیار بیماران درون بیمارستان ها وحتی کلینیک ها قرار دادیم تا قشر ضعیف نیز بتوانند از این دستگاه استفاده نمایند.

وی ادامه داد: این سیستم درحوادث آتشنشانی، زلزله‌ها و تصادفات می تواند مفید واقع بشود.

مدیرعامل شرکت مهندسی طب تجهیز پایا ددخصوص اشتغال زایی گفت: این فعالیت را با سه نفر شروع کردیم و الان حدود بیست نفر با بیمه داریم که این افراد دائمی هستند و بیست نفر هم به صورت پیمانکاری با شرکت کار می کنند، البته حدود سیصد نفر هم به صورت غیر مستقیم فعالیت دارند که قطعات مورد نیاز شرکت را تولید می کنند و حدود سیصدنفر هم از کارشناس های زخم برای شرکت کار می کنند.

وی خبر داد: در بحث واردات ما توانایی برطرف کردن نیاز کشور را داریم و نیازی به وارد کردن دستگاه های آمریکایی با قیمت های بالا نداریم و الآن متاسفانه ما با بیست درصد ظرفیتمان درحال فعالیت هستیم.

شفیعی در آخر گفت: قاچاق و وادرات صدمه زیادی به شرکت ما وارد کرده است.مادر حال حاضر ادعا داریم که توانایی تولید‌ با‌‌‍‌ کیفیت در سطح کیفیت جهانی را داریم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]