کد خبر : 63010 دوشنبه 25 آذر 1398 - 20:04:45
در-زمینه-پژوهش-باید-نقشه-راه-دانشگاه،-متناسب-با-نیازهای-جامعه-تعریف-شود

رئیس دانشگاه اصفهان:

در زمینه پژوهش باید نقشه راه دانشگاه، متناسب با نیازهای جامعه تعریف شود

سیناپرس: دکتر طالبی گفت: در زمینه پژوهش وتحقیق باید نقشه راه گروه، دانشکده ودانشگاه را تبیین وتعریف کنیم، مقاله تنها خروجی فعالیت پژوهشی نیست، باید پژوهش را تعریف کنیم ویک بازنگری دراین تعریف ها داشته باشیم.
به گزارش سیناپرس اصفهان، هوشنگ طالبی شامگاه دوشنبه در بیست ودومین مراسم تجلیل از پژوهشگران وفناوران برتر دانشگاه اصفهان اظهار کرد: هفته پژوهش بهترین بهانه برای تجلیل از پژوهشگران ومحققین چه در داخل و خارج از دانشگاه است.
وی بیان کرد: در دانشگاه اصفهان هرساله شاهد هستیم نسبت به شاخصه های پژوهشی از لحاظ کمی بهتر شده ایم و در این زمینه رشد روز افزون کردیم.
 
رئیس دانشگاه اصفهان تصریح کرد: شاخص ها به فعالیت های پژوهشی برمی گردد، هرچه شاخص های پژوهشی کیفی تر شود کیفیت کار پژوهشی بالاتر می رود .
 
وی ادامه داد: خروجی های حاصل از پژوهش یکی از اثرات فعالت پژوهش است، بسیاری از پژوهش ها اثربخش است ولی خروجی قابل ارزیابی ندارند ولی نکته قابل اهمیت این است که اساسا به چه فعالیتی پژوهشی می گوییم؟ ممکن است فعالیت پژوهشی یک استاد فقط منتج به فعالیتی علمی در زمینه پایان نامه شود،آیا صحیح است؟
وی در پاسخ به این سوال که آیا اساتید دانشگاهی ما در مقابل نیازها ومشکلات اجتماعی مسولیت ندارند،گفت: به نظر من ما دانشگاهیان در این عرصه غفلت ورزیدیم .
طالبی افزود: من معتقدم کسانی که انتقاد می کنند که دانشگاه نسبت به مسایل اجتماعی دور افتاده  حق دارند، البته دانشگاهیان هم در ارتباط با توسعه مرزهای دانش وظیفه دارند و نباید از مسئولیتاجتماعی خود غفلت ورزند.
 
وی متذکر شد: در زمینه پژوهش وتحقیق باید نقشه راه گروه، دانشکده ودانشگاه را تبیین وتعریف کنیم، مقاله تنها خروجی فعالیت پژوهشی نیست، باید پژوهش را تعریف کنیم ویک بازنگری دراین تعریف ها داشته باشیم. 
 
رئیس دانشگاه اصفهان عنوان کرد: علی رغم آنکه باید طبق قوانین نیم نگاهی به رشد کمی مقالات و تعدادی مقالات پژوهشی داشته باشیم ولی امروزه اساتیددانشگاه حتما باید نگاهی هم به صحنه عملیاتی و رفع موانع اجتماعی در لوای پژوهش ها وفعالیت های پژوهشی بکنند.
 
خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها