کد خبر : 63008 یکشنبه 24 آذر 1398 - 15:36:03
-تبیین-زمینه-های-مختلف-همکاری-مشترک-جهاد-دانشگاهی-صنعتی-اصفهان-و-دانشگاه-صنعتی-اصفهان

به مناسبت هفته پژوهش،

تبیین زمینه های مختلف همکاری مشترک جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان

سیناپرس: رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: باید روی نقاط قوت دانشگاه صنعتی و جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تمرکز کنیم و وحدت رویه را در راس امور قرار دهیم، جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان باید شریک راهبردی مشترک یکدیگر تعریف شوند.

به گزارش سیناپرس اصفهان، به مناسبت هفته پژوهش جلسه ای مشترک به منظور تقویت همکاری ها و تفاهمات علمی و پژوهشی با حضور رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و برخی از معاونین دانشگاه و رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به همراه معاون پژوهشی این واحد به میزبانی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان برگزار شد.

در ابتدا این دیداردکتر سید مهدی ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان پیرامون همکاری مشترک جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان و دانشگاه  اظهار کرد: مهمترین گام برای تحقق این مهم، این است که باید به در ک مشترک برای همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان ودانشگاه صنعتی برسیم.

وی بیان کرد: باید روی نقاط قوت دانشگاه صنعتی و جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تمرکز کنیم و وحدت رویه را در راس امور قرار دهیم، در حقیقت جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان باید شریک راهبردی مشترک یکدیگر تعریف شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: امروز هم جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و هم دانشگاه صنعتی اصفهان دارای ظرفیت های مختلفی هستند که احصاء، اطلاع و و آگاهی از این پتانسیل های یکدیگر ضرورت پیمودن مسیر است.

وی عنوان کرد: باید فهم مشارکت جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ودانشگاه صنعتی اصفهان در عرصه های مختلف چون پژوهش، کارفرهنگی و امور علمی وحتی انتشارات اتفاق بیفتد، امروز همکاری مشترک جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ودانشگاه صنعتی اصفهان محدود به امور فرهنگی شده است که می طلبد این تعامل ارتقا یابد.

ابطحی با بیان اینکه در حال حاضر جایگاه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در ارکان کشور بسیار جایگاه قابل قبولی است گفت: چه بسا می شود درکنارروابط  وسیع همکاری وتعامل مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان با شهرک علمی وتحقیقاتی این همکاری با جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان رقم بخورد.

وی اذعان داشت: متاسفانه دانشگاه صنعتی اصفهان با متد غربی شکل گرفته است، به این نحو که از پایین به بالا عقد قرار دادها با صنعت صورت می گیرد، یعنی ابتدا از سوی هیئت علمی با صنعت ارتباط گرفته و سپس به سمت ریاست دانشگاه سوق می یابد ولی در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان روال برخلاف این روند است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: بنابراین فهم مشترک وصحیح فی ما بین جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان لازمه کار است، پیشنهاد من این است که دانشگاه و جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در اقدامی مشترک فعالیت ها و پژوهش های خود را روی دو الی سه برند خاص که نیاز کشور بوده تمرکز کنیم .

ابطحی خاطرنشان کرد: ما علی رغم تلاش های صورت گرفته متاسفانه در دانشگاه صنعتی اصفهان نتوانستیم دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه را به صورت فعالانه وموثر پیش ببریم  به نحوی که منجر به عقد قراردادهای موثر شود.

وی با تاکید براینکه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ارگانی است که آشنایی خوبی با سیستم اداری کشور و ساختار بومی کشور دارد و این امر  بسیار می تواند موثر باشد، قطعا شان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان این نیست که جهاد دانشگاهی دفتر بازریابی ولابیست دانشگاه بشود 

وی بیان کرد: همکاری مشترک جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان حتی می تواند در زمینه سخت افزاری و تجهیزات نیز محقق شود، در این زمینه مدل های همکاری موفق جهاد دانشگاهی با دیگر دانشگاه ها باید احصا و تبیین شود.

ابطحی متذکر شد: زمینه تجهیزاتی وامکاناتی ، ارتباط با صنعت و حوزه همکاری پژوهشی اعضای هیئت علمی می تواند از جمله مفاد پیشنهادی برای همکاری مشترک جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ودانشگاه صنعتی باشد.

وی توضیح داد: قبول برندهای یکدیگر لازمه تحقق شراکت راهبردی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ودانشگاه صنعتی اصفهان در انجام پروژه ها است .

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط