کد خبر : 63007 یکشنبه 24 آذر 1398 - 15:28:47
تعامل-و-همکاری-مشترک-جهاد-دانشگاهی-و-دانشگاه-صنعتی-لازمه-پیمودن-مسیر-آینده-است

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان:

تعامل و همکاری مشترک جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی لازمه پیمودن مسیر آینده است

سیناپرس: تیموری گفت: ما به دنبال آن هستیم از ظرفیت و امکانات دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت تعاملی بهره ببریم، شراکت و همکاری مشترک جهاددانشگاهی و دانشگاه در زمینه پژوهشی و تحقیقاتی لازم است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، مرتضی تیموری پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با رئیس و معاونین دانشگاه صنعتی اصفهان به مناسبت هفته پژوهش بیان کرد: همواره به دلیل جایگاه قابل قبول جهاد دانشگاهی، بعضا پیشنهادات، توافقات و تفاهم نامه هایی برای انجام پروژه های سنگین از سوی دستگاه ها وارگان ها داده می شود که به دلیل محدودیت شدید در زمینه ظرفیت ها وامکانات سخت افزاری  باید پاسخ منفی به پیشنهادات داد.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی من همیشه این بوده  که می توان این نوع پروژه ها را به صورت مشترک با دانشگاه صنعتی اصفهان انجام داد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم از ظرفیت وامکانات دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت تعاملی بهره ببریم، ما برای تحقق مشارکت جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان و دانشگاه به شدت علاقه مند به همکاری هستیم.

وی متذکر شد: البته مهمتر از شراکت مشترک در انجام پروژه ها و در صحنه های عملیاتی با دانشگاه صنعتی،  شراکت و همکاری مشترک جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی در زمینه پژوهشی وتحقیقاتی است.

 

وی بیان کرد: در طول سالهای گذشته به دلایل مختلف یک فاصله ای میان جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی اتفاق افتاده است که برگرداندن این نوع تفکر به جایگاه اصلی و واقعی نیازمند زمان است ولی این اتفاق مبارک به مرور خاصه در زمینه همکاری مشترک کار فرهنگی در حال رقم خوردن است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در ادامه پیشنهاد داد: ما خواهان امضای تفاهم نامه برای همکاری مشترک در زمینه هایی علمی، تحقیقاتی و پروژه های عملیاتی هستیم.

در ادامه ابوالفضل پورمدنی معاون پژوهش جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان ضمن صحه بر مطالب بیان شده گفت: به واقعه طرح ها و پروژه های خوبی وجود دارد که می توان با همکاری مشترک پژوهشی وعملیاتی جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان  تحقق یابد.

تیموری یادآور شد: به عنوان مثال سرمایه گذاری در زمینه تحقیقاتی وعملیاتی روی موضوع استراتژیک آب شیرین کن ها، یکی از سیاست ها واولیت های کشور و نظام است، لذا با توجه به تعبیر شریک راهبردی واستراتژیکی جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی اصفهان از زبان رئیس دانشگاه صنعتی، این شعار باید در زمینه عملیاتی محقق شود.

وی افزود: در خیلی از زمینه ها برای گرفتن پروژه ها وطرح ها نیازمند چابکی اداری دانشگاه صنعتی اصفهان هستیم که لازمه آن تفاهم مشترک بین جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و دانشگاه است.

پورمدنی با اشاره به نگاه تاکیدی و تاییدی رهبر معظم انقلاب به پتانسیل جهاد دانشگاهی در سال ۹۷ ، اذعان کرد: بر این مبنا امروز جهاد دانشگاهی ظرفیت بسیار خوبی از لحاظ اعتباری در کشور دارد بنابراین با همکاری مشترک می توان پروژه های بزرگی انجام دهیم.

وی ابراز کرد: جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان همواره در زمینه استفاده از پتانسیل اعضای هیئت های علمی دانشگاه صنعتی در زمینه تحقیقاتی بهره برده ولی محدود بوده وباید ارتقا یابد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]