کد خبر : 62997 پنج شنبه 21 آذر 1398 - 19:34:54
اعتماد-به-جوانان-سبب-تحقق-توسعه-پایدار-شهری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

اعتماد به جوانان سبب تحقق توسعه پایدار شهری

سیناپرس: حجت الاسلام موسوی لارگانی گفت: نقش جوانان در توسعه پایدار شهری می تواند بسیار موثر باشد همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند که جوانان را باید در فعالیت های اجرایی به کار بگیریم، باید از قوت آنان استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، سید ناصر موسوی لارگانی در اختتامیه گفتمان نقش جوانان در پیشبرد ایران در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: در کشور ما متاسفانه به جوانان بهای زیادی داده نمی شود و بسیاری از وقت ها به جای عمل، شعار سر داده می شود، حتی قوانینی نیز در این خصوص تصویب شده است اما حقیقت طریقی دیگری نشان می دهد.

وی افزود: از سال ۹۵قانون عدم به کارگیری بازنشستگان را تصویب کردیم و در سال ۹۶و اوایل ۹۷ این قانون اصلاح شد، ولی در حد شعاری بیش نبود و در بعضی مراکز بازنشستگان استعفا دادند ولی به جای آن ها بازنشستگان دیگری به روی کار آمدند.

موسوی لارگانی ادامه داد: در اوایل انقلاب این جوانان بودند که در صحنه حضور داشتند و در زمان جنگ نیز بیشتر فرماندهان ما بدون اینکه تجربه کافی داشته باشند جنگ را اداره می کردند، اما این روزها وقتی بحث استفاده از جوانان می شود مسئولان ابراز نگرانی می کنند و می گویند آنان بی تجربه هستند.

وی تصریح کرد: خیلی مواقع جوانانی که می توانند مفید باشند به دلیل همین مشکلات نتوانستند موثر واقع شوند، بنابراین نیاز است که مسئولان از جوانان و برنامه هایی که به رشد و پیشرفت آنان و مشارکتشان در کشور کمک می کند حمایت کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیار خوب است که جوانان در برنامه های مشارکتی کشور شرکت کنند و در فعالیت های توسعه پایدار شهری اعلام آمادگی نمایند.

وی عنوان کرد: نقش جوانان در توسعه پایدار شهری می تواند بسیار موثر باشد همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند که جوانان را باید در فعالیت های اجرایی به کار بگیریم، باید از قوت آنان استفاده کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ظرفیت بالای شهر اصفهان در عرصه های مختلف خاطرنشان کرد: باید از این پتانسیل جوانان اصفهانی در تحقق توسعه پایدار شهری استفاده شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]