کد خبر : 62987 سه شنبه 19 آذر 1398 - 15:00:33
فعالیت-چهار-مرکز-نوآوری-در-اصفهان-

رئیس دانشگاه جامع علمی وکاربردی استان اصفهان خبرداد:

فعالیت چهار مرکز نوآوری در اصفهان

سیناپرس: دکتر مهدی قیصری از فعالیت دو مرکز نوآوری در زمینه های فولاد و فرش خبر داد و افزود: دو مرکز نوآوری یکی در زمینه تجاری سازی محصولات کشاوری در تیران و دیگر درزمینه گردشگری در خورو بیابانک به تازگی مجوز فعالیت گرفته اند.

 به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، دکتر مهدی قیصری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه اشتغال  و کارآفرینی اظهار کرد: همانطور که اطلاع دارید ما در اصفهان سه مرکز رشد داریم که شامل مرکز رشد محصولات کشاورزی و صنایع وابسته در مرکز علمی و کاربردی تیران، مرکز رشد گز و شیرینی و صنایع وابسته در مرکز علمی وکاربردی مرکز عتیق و مرکز رشد لوازم خانگی و لوازم وابسته که در مرکزعلمی و کاربردی انتخاب واقع شده است.

وی بیان کرد:  تا به امروز توانسته ایم دو مرکز نوآوری  نخست مرکز نوآوری فولاد را در مرکز علمی  و کابردی ماهان فولاد و  مرکز فرش و صنایع وابسته را در دیگر مرکز علمی و کابردی ایجاد کنیم.

قیصری ادامه داد: همچنین از ستاد دانشگاه جامع علمی و کابردی کشور  سه درخواست ایجاد مرکز نوآوری داشتیم که نخست مرکز تجاری سازی محصولات کشاورزی برای مرکز تیران است که مورد موافقت معاونت پژوهشی کشور قرار گرفته، مرکز نوآوری شهر هوشمند و حمل و نقل شهری برای  مرکز علمی و کاربردی شهرداری های اصفهان و مرکزنواوری خورو بیابانک  ببا تمرکز جاذبه های گردشگری است.

وی افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در اصفهان چهار رویدارد شتاب یا همان استاتر آپ  در زمینه های مختلف از جمله رویداد شتاب موسیر،رویداد شتاب سنگ و صنایع وابسته و رویداد شتاب نمک  و رویداد شتاب فولاد را تا پایان سال برگزار خواهیم کرد.

 رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان اصفهان عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی موضوعات رویدادهای شتابی را که انتخاب می کند صرفا به دنبال های تکت بودن موضوعات نیست بلکه  نگاهی به نیازهای جامعه و رفع آنها دارد.

وی توضیح داد:  مثل اینکه موسیر امروز توسط کشاورزان خام فروشی می شود ولی می شود فرآورده های دارای ارزش افزوده از آن ایجاد کنیم یا مثلا نمک فعلا خام فروشی می شود و باید با نمک بحث گردشگری ایجاد کرد، ایجاد خانه های نمکی برای توریست ها از جمله اقدامات است.

قیصری ابراز کرد:  در دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان خدمات مشاوره ای هم در دفتر کارآفرینی و شغلی به دانش جویان و و دانش آموختگان سایر افراد جامعه داده می شود.

وی در توضیح ویژگی پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی اذعان داشت:از ویژگی این نمایشگاه اشتغال این است که تمام حمصولات ارائه شده توسط دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی و همه اثار مرتبط با رشته تحصیلی خودشان بوده و هر اثر انتخاب شده یک ویژگی خاص داشته است .

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان اصفهان افزود: موضوع دیگر در این نمایشگاه معرفی رشته های مهارتی است، جامعه امروز نیاز دارد که بداند رشته های مهارتی امروز چیست  و بسیار پیش می آید که به دلیل عدم شناخت درباره رشته های شغلی مهارتی، فرزندان خود را به رشته های غیر مرتب می فرستیم  و آینده آنها را خراب می کنیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها