کد خبر : 62966 شنبه 16 آذر 1398 - 17:50:44
دستاوردهای-راهبری-پژوهشی-دانشگاه-آزاد-تشریح-شد

دستاوردهای راهبری پژوهشی دانشگاه آزاد تشریح شد

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح مهم ترین دستاوردهای سومین نشست راهبری پژوهشی پرداخت.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، سومین نشست راهبری پژوهشی دانشگاه ویژه منطقه ۴ متشکل از دانشگاه های استان های قزوین، قم، همدان و مرکزی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مدت دو روز برگزار شد.

در این نشست که به ریاست بابک نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسؤول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برگزار شد، روسای استانی دانشگاه در منطقه ۴، معاونان پژوهشی، رؤسا باشگاه، معاونان و مدیران کل حوزه پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان حضور داشتند.

در این نشست نظارت و راهبری اقدامات صورت گرفته در هر استان در حوزه پژوهشی از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات و چالش های هر استان اتخاذ شد.

نگاهداری صدور مجوز مرکز تحقیقاتی در حوزه امنیت غذایی برای استان اراک، 3 گروه پژوهشی در حوزه های تولید بازی های رایانه ای، انرژی - معماری و بیومکانیک ورزشی و حرکات اطلاحی برای استان همدان را از مهمترین مصوبات این نشست دانست.

وی یکی از اهداف اصلی نشست های راهبری منطقه ای را ارزیابی عملکرد پژوهشی استان های منطقه و تحلیل میزان پیشرفت هر یک از استان ها در رابطه با اهداف و سهم کمی تعیین شده برای هرکدام در برنامه راهبردی عملیاتی ارتقاء نظام پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی تا سال ۱۴۰۴ اعلام کرد.

در بخش دیگری از این نشست که با حضور صاحبان صنایع، سازمان های صنعتی و اتاق بازرگانی استان و همچنین معاونان استانی و مدیران کل پژوهشی سازمان مرکزی برگزار شد، طرفین به بحث و بررسی راهکارهای توسعه ارتباط مؤثر بین دانشگاه، صنعت و جامعه در دانشگاه های استان پرداختند.

نگاهداری دستاورد این بخش از نشست را امضا 10 تفاهم نامه و قرارداد بین دانشگاه آزاد اسلامی و اتاق بازرگانی استان قزوین، اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان قزوین، اداره کل استاندارد استان قزوین، معاونت ترافیک شهردارى قزوین، شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، اتاق اصناف همدان، شرکت مخابرات استان همدان، صنایع مبل و منبت همدان، اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همدان، آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین شروع به کار مراحل راه اندازی و نصب تجهیزات آزمایشگاه پیشرفته سازه و زلزله واحد قزوین، برگزاری دو کارگاه توانمندسازی در زمینه برگزاری مسابقات علمی و فناوری و مدیریت انجمن های علمی دانشجویی را از دیگر دستاوردها و برنامه های این نشست برشمرد.

انتهای پیام/

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]