کد خبر : 62954 چهارشنبه 13 آذر 1398 - 11:58:10
توجه-به-فناوری-های-سرآمد-و-ورود-به-عرصه-شتابدهی-ریسک-پذیر-سیاست-دانشگاه-صنعتی-اصفهان-است

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان:

توجه به فناوری های سرآمد و ورود به عرصه شتابدهی ریسک پذیر سیاست دانشگاه صنعتی اصفهان است

سیناپرس: دکتر ابطحی گفت: توجه ما به تجهیز ریسرچ تب ها و استمرار افراد در خط پژوهشی بوده و از این پس رویکرد دانشگاه توجه به فناوری های سرآمد و ورود به عرصه شتابدهی ریسک پذیر است.

سید مهدی  ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان پیش از ظهر امروز در ششمین نشست سالانه رادار و سامانه های مراقبتی و چهارمین کنفرانس بین المللی ابیونیک با بیان اینکه در سال ۶۴ جمعی از پژوهشگران گرد هم جمع شدند و با ارائه مقاله، کارهای پژوهشی در زمینه رادار را آغاز کردند عنوان کرد: همواره دانشگاه صنعتی اصفهان زمانی وارد پژوهش های مهم شد که سالها طول کشید تا کشور ضرورت ورود به آن عرصه را درک کند.

وی با بیان اینکه وقتی دانشگاه وارد شاخه ابیونیک شد اهمیت آن برای کشور شناخته نبود اظهار کرد: زمانی که ما در زمینه ابیونیک ورود کردیم محتوای فارسی زیادی تولید نشده بود و امروز شاهد انتشار مستمر نشریه ابیونیک هستیم.

وی با اشاره به اینکه تسلط به مفاهیم نوآوری و فناوری از خصوصیات بارز دانشگاه صنعتی اصفهان است ابراز کرد: جزء اولین دانشگاهی هستیم که دفتر انتقال فناوری را تشکیل داد همچنین مرکز رشد دانشگاه شرکتهای خوبی دارد
که در شهرک فعال هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه انسجام و روحیه کار گروهی در دانشگاه از دیگر ویژگی های بارز این دانشگاه است خاطرنشان کرد: ما با ساختار منسجم برنامه راهبردی را تدوین کردیم تا همواره ضرورت های علمی و پژوهشی کشور خود را برآورده کنیم.

وی با تاکید بر این مهم که دانشگاه خود را ملزم به گارانتی محصولات می داند تصریح کرد: ویژگی دیگر دانشگاه صنعتی اصفهان، توجه به آزمایشگاه های تحقیقاتی و خط پژوهشی است.

دکتر ابطحی افزود: توجه ما به تجهیز ریسرچ تب ها و استمرار افراد در خط پژوهشی بوده و از این پس رویکرد دانشگاه توجه به فناوری های سرآمد و ورود به عرصه شتابدهی ریسک پذیر است.

وی با بیان اینکه در زمینه شبکه سازی دانشگاه بسیار موفق است یادآور شد: پژوهشکده های ما با صنعت در حال همکاری است و در شبکه های دیگری مثل tu5 دانشگاه عضو است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه در سال ۹۴ پژوهشکده ابیونیک طرح کلان دستیابی به معماری نوین را ارائه کرد خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان در سال ۹۲ طرح پیشبردی پهپادی را ارائه کرد و ۷ سال طول کشید تا مورد توجه قرار گرفت
در حالیکه زمان از دست می رود و صنعت دیر جواب می دهد و این غیر منصفانه است.

وی با بیان اینکه مفتخرم در دانشگاهی خدمت می کنم که سرآمد مسئول و پاسخگوی مسائل است افزود: از دکتر مدرس هاشمی مدیر این کنفرانس تشکر می‌کنم که تاکنون زحمات فراوانی را در این زمینه متقبل شده و طرح کلان دانشگاه صنعتی اصفهان را تدوین کرده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط