کد خبر : 62952 سه شنبه 12 آذر 1398 - 17:25:39
دانشگاه-صنعتی-اصفهان-به-تراز-بین‌المللی-رسید

در طرح ارتقای ۵ دانشگاه برتر کشور؛

دانشگاه صنعتی اصفهان به تراز بین‌المللی رسید

براساس نتایج طرح ارتقای پنج دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی، دانشگاه صنعتی اصفهان در دو شاخص تعداد مقالات پر ارجاع به اعضای هیئت علمی و سرانه فرصت مطالعاتی خارج از کشور در رتبه نخست، قرار دارد.

طبق اعلام معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و بر مبنای نتایج طرح ارتقای پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه برترکشور به تراز بین المللی در سال ۹۷که طی دوسال گذشته به اجراء درآمده است، دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، تربیت مدرس، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، در رده های اول تا ششم کشور قرار گرفته اند.

به گزارش ایسنا، بر این اساس، در شاخص تعداد مقالات پرارجاع به اعضای هیئت علمی در پنج سال اخیر، دانشگاه صنعتی اصفهان در صدر کشور بوده و دانشگاه های صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر در رده های بعدی قرار دارند.  

در شاخص نسبت تعداد ارجاعات مقالات چاپ شده در این مدت نیز، دانشگاه صنعتی اصفهان پس از دانشگاه صنعتی شریف در رتبه دوم و جایگاه سوم این رده بندی نیز به دانشگاه امیرکبیر اختصاص دارد.

همچنین در شاخص تعداد شرکت های زایشی دانشگاه ها، دانشگاه صنعتی اصفهان پس از دانشگاه های صنعتی شریف وتهران، جایگاه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

براساس نتایج حاصل از این رده بندی، در شاخص سرانه فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعضای هیئت علمی، دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه اول کشور و دانشگاه های علوم پایه زنجان و تهران در رده های بعدی قرار دارند.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان طرح ارتقای پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی، به عنوان یک طرح ۱۰ ساله، از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ و با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور در دستور کار معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته و هم اینک در سال سوم خود قرار دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها