کد خبر : 62947 دوشنبه 11 آذر 1398 - 19:04:01
اصلاح-حامل-های-انرژی-توسط-دولت-قانونی-بود-ولی-بد-اجرا-شد

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل 44 مجلس:

اصلاح حامل های انرژی توسط دولت قانونی بود ولی بد اجرا شد

سیناپرس: فولادگر گفت: قانون هدفمندی یارانه ها به دولت اجازه افرایش حامل انرژی داده است ولی ۶ سال فرصت افزایش پلکانی داشت که انجام ندادTنحوه اجرای اصلاح قیمت حامل ها باید با اقناع فکری مردم صورت می گیرفت.

به گزارش سینا پرس اصفهان، حمید رضا فولادگر  نماینده مردم اصفهان عصر امروز در ویژه برنامه «بررسی عملکرد مجلس دهم » در دانشگاه اصفهان اظهار کرد: مجلس دهم را باید در مقایسه با دیگر مجالس سنجید، با توجه به تجربه 4 دوره نمایندگی مردم اصفهان درمجلس، متوسط مجلس دهم را قوی تر از دیگر مجالس از لحاظ عملکردی نمی دانم، گرچه از لحاط تخصصی ومدرکی اشخاص در این مجلس نسبت به دیگر مجالس بالاتر بود ولی میزان تجربه افراد بسیار کمتر است.

وی با بیان اینکه عمده نقاط ضعف مجلس درگیری نمایندگان به امور جزیی حوضه انتخاباتی است که در همه دوره ها این چنین بوده و تا اصلاح ساختارها قابل حل نیست تصریح کرد: چندمصوبه خوب در مجلس دهم در زمینه تولید و اقتصاد از جمله قانون حداکثری حمایت از تولید ملی و ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی و گزارش های نظارتی خوب از طریق کمیسیون های خاص مجلسو همچنین سوال از رئیس جمهور روی مباحث خاص اقتصادی  از جمله نقاط قوت مجلس دهم است.

فولادگر بیان کرد: پیگیری مصوبه رسیدگی اموال نامشروع مسولان از جمله مصوباتی بوده که جز نقاط قوت مجلس دهم است .

 وی در پاسخ به سوالی در زمیه آب اصفهان و مباحث زاینده رود گفت: در همه دوره های قبل اعم از دولتها و مجالس همگی به اصفهان در زمینه آب جفا کرده اند.

* گردشگری، سواحل چند کیلومتری کشور، معادن متعدد و منابع نفت وگاز چهار سرمایه های اصلی  کشور است

نماینده مردم اصفهان عنوان کرد:  قصد سیاسی کردن موضوع آب نیست، مهمترین مشکل در زمینه آب اصفهان وزاینده رود این است که به جای حاکمیت حوضه آبریز زاینده رود  حوضه جغرافیایی وسیاسی منشا تصمیمات قرار گرفته است.

فولادگر با بیان اینکه ده سال است که رهبری شعارهای سال را اقتصادی نامگذاری می کنند گفت: این سوال بزرگی است که مطالبات اقتصادی رهبری از مسولین چیست و این یک نشان مهم برای همگی است که اولویت اول مسولین اقتصادی باشد که مشکلات معیشتی مردم حل شود.

 

وی تاکید کرد: گردشگری، سواحل چند کیلومتری کشور، معادن متعدد و منابع نفت وگاز سرمایه های اصلی  کشور است که  هرکدام از این سرمایه ها به تنهایی برای یک کشور ۸۰ میلیونی کافی است ولی  وجود بیکاران و عدم  اشتغال و مشکلات معیشتی به دلیل کار نکردن خوب مجلس، دولت و مردم است.

فولادگر خاطرنشان کرد: نظارت در مجلس یک آسیبی دارد که باید این آسیب را رفع شود و آن درگیر شدن نمایندگان با موضوعات ریز حوضه انتخاباتی و داشتن نیم نگاهی به رای اوری در منطقه خود است.

وی ابراز کرد: منکر لغزش های برخی نمایندگان مجلس در زمینه اقتصادی نیستیم، ولی اغلب افراد مجلس پاک دست هستند و صرفا نه برای انتفاع شخصی بلکه برای منافع حوضه انتخاباتی کار می کند، ایستادگی نمایندگان مجلس  برای منافع ملی کم هستند.

عضو کمیسیون صنایع کجلس اذعان کرد: پدر مردم را فسادها و کم همتی و تلاش کم درآورده است.

فولادگر در پاسخ به سوال مجری برنامه در ارتباط با بحث افزایش قیمت بنزین گفت: ما از افرایش قیمت خبر داشتیم ولی از نحوه اجرا نه، دولت طبق آمار ها  ۳۱۳هزار میلیارد تومان سالانه یارانه درابعاد مختلف پرداخت می کند.

وی تشریح کرد: 140 هزار میلیار تومان یارانه  به صورت ماهانه به مردم، 100هزار میلیار یارانه دربودجه عمرانی و 73 هزار میلیارد یارانه تسهیلاتی است که برای مردم در قالب صندوق رفاه دانشحویی و صندوق پژوهش وفناوری و.. و یارانه پنهانی نیز وجود دارد که در قالب حامل های انرژی پرداخت می شود.

* اصلاحات اقتصادی جزیره ای امکان ندارد

رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس یادآور شد: دولت یازدهم فرصت اصلاح قیمت بنزین را  در طول 4 سال اول خود ازدست چونکه نگاه به رای مردم داشت و در دولت دوازدهم مجلس خوب عمل نکرد و فرصت افزایش انرژی را از دولت گرفت.

وی تصریح کرد: قانون هدفمندی یارانه ها به دولت اجازه افرایش حامل انرژی داده است ولی ۶ سال فرصت افزایش پلکانی داشت که انجام نداد.

فولادگر بیان کرد: ما اعتقاد داریم نحوه اجرای اصلاح قیمت حامل ها  باید با اقناع فکری مردم صورت می گیرفت و به دولتمردان متذکر می شویم اصلاحات اقتصادی جزیره ای نمی شود وباید قیمت های حامل انرژی و تولید ملی و رونق تولید همگی باهم اصلاح شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]