کد خبر : 62941 دوشنبه 11 آذر 1398 - 18:08:14
ساختار-اجتماعی-ما-اجازه-اجرای-شفافیت-آراء-نمایندگان-را-نمی-دهد-

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

ساختار اجتماعی ما اجازه اجرای شفافیت آراء نمایندگان را نمی دهد

سیناپرس: عابدی در باب مصوبه شفافیت آرا گفت: من به دو دلیل با اجرای این مصوبه در مجلس موافقت نکرم، در حالی که من خودم قانون شفافیت را امضا کردم اما باید دو چیز پیش از اجرای مصوبه شفافیت آراء اتفاق بیفتد.

به گزارش سیناپرس اصفهان، دکتر حیدر علی عابدی عصر امروز در ویژه برنامه بررسی عملکرد مجلس دهم   مناطره خود با دکترحمید رضا  فولادگر که  به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان تشکیل شده بود،  در پاسخ به سوال اول درباره مهمترین نقاط قوت ضعف مجلس اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم حاکمیتی است که وظایفی مهم برعهده دارد.

وی تصریح کرد: یکی از نقاط مثبت مجلس دهم ارتباط فشرده با مردم وانعکاسمطالبات مردم به دستگاه ها است، البته  هر میزان که مدیریت کشور  چابک تر و جسورتر باشد نمایندگان مجلس خوب تر می توانند کار کنند.

* هرنوع بی اعتنایی و تجاوز به این زاینده رود، تضعیف کردن نظام و کارکردن برای دشمن است

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان داشت: نماینده ای که درگیر خواسته های مردم است مسلما در بعد نظارت برقوانین و بعد قانون گذاری موفق نخواهد  لذا، کارنامه خوبی را در مجلس دهم در بخش قانونگداری ونظارت برقانون نمی بینیم.

وی با تاکید براینکه در گیربودن نماینده با کارهای جزیی از نقاط  منفی مجلس دهم است ابراز کرد: تدوین برنامه ششم از شاخصه های عملکردی خوب مجلس دهم است به عنوان مثال در بحث  بهداشت ودرمان، توجه به محرومین و مستمری بگیران ، بهزیستی و توجه به جامعه ایثارگری دربرنامه ششم قدم های خوبی برداشته شده  است.

عابدی در پاسخ به سوال دوم پیرامون مباحث آب  و استعفای دسته جمعی نمایندگان مجلس، گفت: زاینده رود رگ حیاتی فلات مرکزی و چندین استان کشور است، هرنوع بی اعتنایی و تجاوز به این رودخانه تضعیف کردن نظام و کارکردن برای دشمن است.

وی ابراز کرد: تغییر مرز اصفهان وچهار محال و بختیاری در طول تاریخ باعث آسیب های امروز شده است، در سه مرحله مردم چهار محال  از طریق تصمیمات وزارت کشور خود را به زاینده رود رسانند وسهم خواهی در زمینه آب کردند که مهمترین بخش آن در دولت قبلی اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  اذعان داشت: تونل دوم کوهرنگ، تونل سوم کوهرنگ، تونل بهشت آباد و چشمه لنگان چهار سرچشمه اصلی برای تامین آب شرب اصفهان است که وزیر سابق نیرو دکتر چیت چیان تونل بهشت آباد را بدون توجیه تعطیل و تونل سوم کوهرنگ هم به دلایل مشکلات محلی تعطیل شد و باعث گشت برداشت آب از سرچشمه ها توسط مردم بالادست انجام شود و کاهش اب شرب برای اصفهان رقم بخورد.

وی تشریح کرد: در زمینه  استعفای نمایندگان مجلس استان اصفهان، ۲۰ نفر از نمایندگان همراهی خوبی در زمینه آب کردند و قاطعیت نمایندگان در مواجه با دولتمردان مشخص شد، ما از لحاظ قوانین ومقرارت هیچ قانونی برای تامین آب اصفهان کم نداریم، فقط در زمینه اجرای مصوبات دچار مشکل هستیم.

عابدی در پاسخ به سوال دیگری گفت: آنفولانز همیشه بوده و جای نگرانی ندارد، برخی گروها آسیب پذیر هستند  باید مراقبت کرد، این نوع آنفولانزا  با این تفاوت  است که با تب ۴۰ درجه همراه بوده که اگر بعد از ۲۴ ساعت بهبود نیابد به پزشک مراجعه کنید.

 

وی در پاسخ به اینکه ایا نمایندگان مجلس از افزایش قیمت بنزین توسط دولت خبر داشتند و ایا بعد نظارتی در زمینه تورم برروی مردم عملکر خوبی داشته؟ کمیسیون بهداشت  و درمان مجلس به شدت برروی طرح تحول سلامت نظارت داشته و بارها به وزیر تذکر دادیم و اگر برنامه ششم اجرا می شد هیچگاه چنین بدهی ها نداشتیم.

عابدی ادامه داد: ما تقریبا  از یک ماه قبل از افزایش قیمت بنزین خبرداشتیم ولی از نحوه  اطلاعی در دسترس ما نبود

وی افزود: در بحث فراکسیون امید و حمایت هایش باید صریح بگویم، ما هر مسوولی که باعث بروز اشکالی شود را مورد بررسی قرار می دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد:  فراکسیون امید با هیچ کس عقد اخوت نخوانده وهمواره وزرا و معاونین ومسولان امنیتی را برای موضوعات مختلف به کمیسیون فراخوانده است.

وی در باب مصوبه شفافیت آرا گفت: من به دو دلیل  با اجرای این مصوبه در مجلس موافقت نکرم، در حالی که من خودم قانون شفافیت را امضا کردم اما باید دو چیز پیش از اجرای مصوبه شفافیت آراء اتفاق بیفتد.

عابدی عنوان کرد: جامعه باید تحمل نقد ها و واقعیت ها را داشته باشند، در جامعه مدنی نمی شود نظرات  خود را به دیگران تحمیل کنیم .

وی اظهار داشت: ساختار اجتماعی ما اجازه اجرای شفافیت آرا را به نمایندگان نمی دهد  و دو عامل یکی گروهای فشار و دیگر بحث پوپولیستی مانع از اجرای شفافیت آراء می شود.

  نماینده مردم اصفهان بار دیگر به بحث اجرای افزایش قیمت بنزین توسط دولت اشاره و گفت: ما یک کار اشتباه را تایید نمی کنیم واز مردم عذرخواهی می کنم، دولت در این زمینه بد عمل کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]