کد خبر : 62913 چهارشنبه 06 آذر 1398 - 14:13:58
اولین-جشنواره-بین-المللی-اختراعات-خیام-در-اصفهان-برگزار-می-شود

باحضور نمایندگان ومخترعین از۴۰ کشور دنیا،

اولین جشنواره بین المللی اختراعات خیام در اصفهان برگزار می شود

سیناپرس: مسول بسیج علمی استان اصفهان از برگزاری اولین جشنواره بین المللی اختراعات خیام شامل ایده اختراع ونوآوری در بخش های دانشجویی ودانش آموزی وآزاد ۱۶ الی ۱۸ اسفندماه دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

به گزارش سیناپرس اصفهان، خالد گمار مسول بسیج علمی استان اصفهان صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه  اظهار کرد: هفته بسیج و چهلمین سالگرد تشکیل بسیج به فرمان امام راحل تبریک می گویم به همین مناسبت آغاز به کار اولین جشنواره که مزین به نام دانشمند بزرگ ایرانی اسلامی خیام است را اعلام می کنم.

وی بیان کرد: این جشنواره در نیمه دوم اسفندماه امسال در دانشگاه صنعتی برگزار می شود  و بسیج علمی استان اصفهان به عنوان حامی این جشنواره است.

گمار عنوان کرد: این جشنواره به صورت همزمان در سه بخش برای اولین بار برگزار می شود و در این جشنواره  توانمندیهای داخل وخارجی دربحث علمی ونوآوری به نمایش در خواهد آمد، همچنین قابل به بیان است که تا به امروز ایده ها و شرکت کننده های از۳۱ کشور جهان اعلام آمادگی کردند.

وی با برشمردن کشورهایی چون اتریش، کانادا، کرواسی، رومانی، ترکیه، تایلند، ویتنام، سوئیس وآلمان و... آمادگی خود را برای شرکت دراین فستیوال اعلام کرده اند  گفت: سال گذشته جشنواره ای در قالب ایده های ملی برگزار شد.

مسول بسیج علمی استان اصفهان تصریح کرد: چنین جشنواره هایی،  ویترینی برای اختراعات کارآمد است و قطعا طرح های خوب و کارآمد به مراکز رشد و پارک های علمی وفناوری استان ارائه ومعرفی می شود

وی افزود: در این جشنواره نمایندگان ارگان های دولتی که عمدتا مرتبط با اختراعات و ایده های ارائه شده هستند، در این جشنواره دعوت می شوند و طرح ها را مورد بررسی و درنهایت پذیرش خواهند کرد.

مهرداد سلیمانی اذعان کرد: در این جشنواره به محض ثبت نام، شرکت کننده ها از سراسر جهان تحت پوشش مشاورین جشنواره قرار می گیرند که پاسخ دهی کامل برای ویزا و اسکان به آنها داده می شود.

دبیر اجرایی جشنواره بین المللی اختراعات خیام تصریح  کرد: این جشنواره به مدت ۳ روز همراه با اسکان در اصفهان برگزار می شود، کادر اجرایی متشکل از۳۰ نفر است.

وی خاطرنشان کرد: داوران این جشنواره صرفا مربوط به اساتید علمی ودانشگاها نیست، بلکه از تاجرها و فعالین اقتصادی هم شرکت می کنند وداورهایی انتخاب می شوند که مرتبط با ایده ها هستند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط