کد خبر : 62911 سه شنبه 05 آذر 1398 - 10:31:10
حمایت-40-میلیونی-دانشگاه-آزاد-دولت‌آباد-از-ایده‌های-دانشجویی

حمایت 40 میلیونی دانشگاه آزاد دولت‌آباد از ایده‌های دانشجویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد با اشاره به افتتاح مرکز رشد این دانشگاه گفت: ایده‌های دانشجویی در مرکز رشد توسط هیأت داوران مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید تسهیلات لازم تا سقف 40 میلیون تومان تأمین می‌شود.

محمد باقری امروز در حاشیه رونمایی از چهار طرح دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد  اظهار کرد: با توجه به دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در فصل جدید مدیریتی خود، بخش زیادی از رسالت حل‌المسائلی بر عهده آن گذاشته شده که با توجه به حضور جامعه نخبگانی در حل معضلات کشور باید بسترها و ظرفیت‌هایی برای حل مشکلات فراهم شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد بیان کرد: به همین منظور اولین مرکز رشد که شامل هشت هسته فناوری است در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد امروز افتتاح شد، در این مرکز هسته‌ها و ایده‌های جدیدی که به دانشگاه مراجعه می‌کنند توسط هیأت داوران مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید تسهیلات لازم شامل مکان، حمایت‌های مالی و پشتیبانی، حمایت‌های علمی و معنوی از طرف دانشگاه برای هسته‌ها تأمین می‌شود، تا در آینده ایده‌ها تبدیل به شرکت دانش بیان و منجر به تولید انبوه محصولات فناوری و دانش‌بنیان شود تا قدمی در حل معضلات خرد و کلان استان اصفهان و کشور برداشته شود.

وی افزود: تسهیلات دانشگاه بسته به نوع طرح متفاوت است، به عنوان مثال تا سقف 40 میلیون به هسته‌ها کمک مالی می‌شود، تهیه مکان، دفتر و فضا نیز صورت می‌گیرد، این فعالیت‌ها با هدف ایجاد یک پل ارتباطی توسط دانشگاه و استفاده از ظرفیت صنعت است، در همین راستا امروز از سامانه «شاصَد» شبکه ارتباطی صنعت و دانشگاه به منظور نزدیکی این ارتباط از طریق سایت رونمایی شد.

باقری تصریح کرد: سالانه تعداد زیادی پایان‌نامه کارشناسی ارشدی در دانشگاه آزاد اسلامی نوشته می‌شود که ممکن است نتواند دغدغه صنعت را رفع کند، این سامان فراهم شده تا ارتباطی برقرار کند که هسته‌ها از ظرفیت صنعت بهره ببرند و صنعت نیز به کمک این حوزه بیاید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد با اشاره به طرح دومی که در این دانشگاه به بهره برداری رسید، بیان داشت: با توجه به دغدغه رهبر انقلاب در حوزه تحصیل تذهیب و ورزش برای جوانان یک باشگاه بدنسازی در دانشگاه افتتاح شده و دانشجویان، کارکنان و اساتید می‌توانند از ظرفیت آن استفاده کنند.

وی خاطرنشان ساخت: بر اساس دغدغه‌های موجود در حوزه آموزش‌های مهارت محور برای دانش آموزان و دانشجویان امسال چهارمین مدرسه سمای جدید به مجموع مدارس دانشگاه اضافه شد تا در جهت اعتلای علمی، فرهنگی و اجتماعی قدم‌های جدی برداشته شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها