کد خبر : 62903 دوشنبه 04 آذر 1398 - 10:00:25
تصویب-قانون-منع-واردات-کالاهای-مشابه-تولید-داخلی-ضروری-است

در راستای هموار سازی راه جوانان نخبه:

تصویب قانون منع واردات کالاهای مشابه تولید داخلی ضروری است

سیناپرس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان مصوبات خوبی داشته است، اما در عین حال موضوع منع قانونی واردات کالاهایی که مشابه تولید آن در کشور وجود دارد نیز مطرح است

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار سیناپرس اصفهان، با اشاره به خط شکنی و صف شکنی مردم استان اصفهان در عرصه ایثار و شهادت و طلایه دار بودن این استان در جریان هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: مشخصه و علامت این رشادت ها این است که استان اصفهان حدود شش درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است، اما 10 درصد شهدای جنگ تحمیلی متعلق به مردم این استان است و این بیانگر عملکرد ارزشمندی است که مردم این استان در دوران دفاع مقدس داشتند.

وی افزود: ما باید قدردان این خدمات و زحمات و به مخصوص خون شهدا و ایثار ایثارگران و رشادت های آزادگان در زندان های بعثی عراق و پایمردی و مقاومت جانبازان باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم بصیرت افزایی در شرایط کنونی تصریح کرد: امروز وظیفه مردم همیشه در صحنه استان این است که با بصیرتی که دارند فریب ظواهر را نخورده و مراقب باشند و بدانند که دشمن هر زمان از مسیر خاصی وارد می شود و اگر ادامه دهنده راه شهدا هستیم باید مراقب حرکت مذبوحانه دشمن باشیم.

وی اضافه کرد: امروز با جنگ اقتصادی روبه رو هستیم و باید همان گونه که در دوران دفاع مقدس عده ای در جبهه می جنگیدند و عده ای نیز پشت جبهه بودند، امروز نیز باید با همان احساس وارد میدان جنگ اقتصادی شویم.

حجت الاسلام موسوی، پشتیبانی از ولی امر مسلمین را مهم ارزیابی کرد و افزود: مهم ترین مطلبی که باید مدنظر داشته باشیم این است که پشتیبان ولی امر مسلمین باشیم هم چنان که امام راحل نیز فرمودند "اگر می خواهید به انقلاب و کشور آسیب نرسد پشتیبان ولایت فقیه باشید".
 

وی خاطر نشان کرد: امروز در جنگ اقتصادی و فرهنگی جوانان و نخبگان کشور هدف دشمن هستند و یکی از وظایف سنگینی که مسوولین و نمایندگان مجلس به عهده دارند این است که باید راه را برای جوانان نخبه ای که دشمنان برای آنها دام پهن کرده اند هموار کنند.


رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان  در مجلس بسترسازی برای بهره گیری از دانش جوانان نخبه به ویژه از طریق شرکت های دانش بنیان برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را مهم دانست و گفت: شرکت های دانش بنیانی که توسط نخبگان تاسیس شده است نیاز به حمایت مالی و فکری دارند و باید راه برای استفاده از تولیدات این شرکت ها هموار شود.
وی افزود: مجلس در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان مصوبات خوبی داشته است و معاونت علمی ریاست جمهوری نیز تسهیلاتی در اختیار این شرکت ها قرار می دهد، اما در عین حال موضوع منع قانونی واردات کالاهایی که مشابه تولید آن در کشور وجود دارد نیز مطرح است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس طمع ورزی برخی افراد در واردات بی رویه را موجب وارد آمدن فشار بر کشور عنوان کرد و افزود: امیدوارهستیم این عده نیز بیدار شوند و در پی مصلحت کشور بوده و به جای پر کردن جیب خود به دنبال برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور باشند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط