کد خبر : 62901 یکشنبه 03 آذر 1398 - 17:25:44
درخشش-دانش‌آموزان-ایرانی-در-«روبوکاپ-آسیا-پسفیک-۲۰۱۹»-در-شهر-مسکو+عکس

درخشش دانش‌آموزان ایرانی در «روبوکاپ آسیا پسفیک ۲۰۱۹» در شهر مسکو+عکس

روبوکاپکه پیش از این با نام «جام جهانی روباتیک» شناخته می‌شد. روبوکاپ یک پیشگام آموزشی و تحقیقاتی در سطح بین‌المللی است

دو دانش‌آموز ایرانی موفق به کسب مقام اول در بخش فردی و جایگاه دوم در بخش گروهی در این مسابقات شدند. این مراسم از 6 تا 11 نوامبر در شهر مسکو روسیه برگزار شد و کشور های مختلفی مانند ایران، امارات متحده عربی، کره جنوبی، چین، ژاپن، تایوان و هند در آن شرکت کردند.

 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه گزارش کرد: «علی‌ سینا امامی و کیارش مافی پس از رقابت با تیم های کره جنوبی، چین، تایوان و ژاپن موفق به کسب مقام اول در رقابت‌های فردی و مقام دوم در رقابت‌های گروهی مسابقات روبوکاپ آسیا و اقیانوسیه شدند.» مسابقات روبوکاپ آسیا و اقیانوسیه (RoboCup Asia Pacific) نماینده لیگ فدراسیون روبوکاپ در آسیا و اقیانوسیه است. ارکان اصلی و پایه‌گذار این مسابقات در سنگاپور واقع شده‌اند.

درخشش دانش‌آموزان ایرانی در مسابقات روبوکاپ مسکو 

روبوکاپ در اصل با نام «جام جهانی روباتیک» شناخته می‌شد. روبوکاپ یک پیشگام آموزشی و تحقیقاتی در سطح بین‌المللی است. آن‌ها در تلاش هستند که هوش مصنوعی و رباتیک هوشمند را ارتقاء ببخشند. عوامل این مسابقات مشکلات استانداردی را ایجاد می‌کنند که شرکت کنندگان می‌توانند با استفاده از طیف بزرگی از تکنولوژی به حل آن مشکلات و سپس بررسی آموزشی آن‌ها بپردازند.

فوتبال رباتیک یک بخش اصلی این مسابقات است. رقابت تنها بخش کوچکی از این مسابقات است. فعالیت های کنونی روبوکاپ شامل «کنفرانس‌های فنی، مسابقات و کنفرانس‌های بین‌المللی، برنامه‌های چالشی روبوکاپ، برنامه‌های آموزشی و برنامه‌های توسعه زیرساخت‌های روباتیک» می‌شوند.

در حال حاضر لیگ روبوکاپ از پنج بخش اصلی تشکیل می‌شود: «فوتبال روبوکاپ، برنامه نجات در روبوکاپ، روبوکاپ در خانه، روبوکاپ در محل کار و ربوکاپ کوچک.»