کد خبر : 62892 شنبه 02 آذر 1398 - 17:53:35
پانزدهمین-جشنواره-ملی-شیخ‌-بهایی-شهریور-۹۹-برگزار-می‌شود

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ‌ بهایی شهریور ۹۹ برگزار می‌شود

پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی قرار بود روزهای پایانی آبان امسال برگزار شود اما رییس این رویداد فناوری، خبر از موکول شدن آن به شهریور سال آینده داد.

جشنواره ملی شیخ بهایی از سال ۸۳ هر سال با هدف ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری و معرفی فن‌آفرینان توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود و در طی این سال‌ها تبدیل به رویداد شناخته شده‌ای برای رقابت فن‌آفرینان، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذاران در کشور شد.

چهاردهمین دوره این جشنواره دی ماه پارسال در اصفهان برگزار شد اما با به تعویق افتادن پانزدهمین دوره، امسال شاهد برگزاری این رویداد نخواهیم بود.

رییس جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به اینکه چرا برگزاری جشنواره به سال آینده موکول شد، توضیح داد: با توجه به اینکه مقرر است این جشنواره با جهت‌گیری، ماموریت و رویکردهای جدید برگزار شود، برگزاری آن به شهریور ۹۹ موکول شد.

جعفر قیصری، این ماموریت‌ها را برندسازی برای شرکت‌های بزرگ فناور و دانش بنیان، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه بازار و فروش محصولات دانش بنیان و صنعتی سازی و تجاری سازی دستاوردهای این شرکت ها عنوان کرد.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در پاسخ به اینکه آیا ممکن است جشنواره شیخ بهایی به‌صورت دو سالانه برگزار شود، اظهار داشت: این موضوع یکی از گزینه‌ها در سیاست‌گزاری‌های جدید جشنواره است هرچند احتمال اینکه سالانه بماند، بیشتر است.

قیصری همچنین از انتخاب عبدالرضا کبیری سامانی به‌عنوان دبیر جدید جشنواه ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی خبر داد. پیش از این، کوروش خسروی دبیر این جشنواره بود.

جشنواره ملی شیخ بهایی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

از آنجا که شیخ‌ بهاء‌الدین محمد عاملی متخلص به شیخ‌ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بود برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ' شیخ‌بهایی' نامگذاری شد.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط