کد خبر : 62833 پنج شنبه 16 آبان 1398 - 18:55:48
راه‌اندازی-کلینیک-زخم-پای-دیابتی-در-آینده-نزدیک

کارشناس درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

راه‌اندازی کلینیک زخم پای دیابتی در آینده نزدیک

کارشناس درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بیماری دیابت به عنوان یکی از بیماری‌های پر عارضه یاد کرد و گفت: رسالت ما پیشگیری و شناسایی این بیماری است.

الهه ایزدخواه، امروز (شنبه) به مناسبت  روز جهانی دیابت به فعالیت ۲۱ کلینیک تخصصی دیابت در استان اشاره و اظهار کرد: هر بیمار دیابتی باید حتماً به صورت دوره‌ای غربالگری قلب، چشم و کلیه داشته باشد تا بتوانیم از عوارض بیماری پیشگیری کنیم.

وی نارسایی کلیه را از عوارض جدی دیابت برشمرد و افزود: باید از دیالیزی شدن بیماران جلوگیری کنیم، به همین منظور پزشکان در کلینیک‌های تخصصی دوره‌های لازم را گذرانده و شیوع بیماری، عوارض و کنترل بیماری را ثبت و رصد می‌کنند.

ایزدخواه با بیان اینکه هر ۲۰ ثانیه یک قطع عضو به دلیل دیابت در جهان اتفاق می‌افتد، گفت: یکی از عوارض جدی دیابت، زخم پا است که تشخیص زودهنگام و درمان سریع آن اهمیت زیادی دارد.

 

به گزارش ایسنا، کارشناس درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از راه‌اندازی کلینیک زخم پای دیابتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: راه‌اندازی این کلینیک با درمان‌های علمی و روز به زودی اطلاع رسانی می‌شود تا بیماران ارجاع و درمان شوند و به احتمال زیاد در بیمارستان خورشید فعال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته دیابت در تمام کلینیک‌های دیابت در استان معاینه و ویزیت رایگان و آموزش‌های رایگان همچون گذشته انجام می‌شود و همایش پیاده‌روی هم برگزار خواهد شد.

ایزدخواه خاطرنشان کرد: کلینیک‌های تخصصی دیابت در اصفهان در بیمارستان امام حسین(ع) برای کودکان دیابتی، بیمارستان حضرت زهرا(س)زینبیه، امین، عیسی ابن مریم، فارابی و فیض ویژه بیماران بستری است دایر است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]