کد خبر : 62819 شنبه 11 آبان 1398 - 18:25:27
مسابقات-دانش-آموزی-دانش-مغز-برگزار-می-شود

در زمینه علوم اعصاب؛

مسابقات دانش آموزی دانش مغز برگزار می شود

سیناپرس: ششمین دوره مسابقات دانش آموزی «دانش مغز» ویژه دانش آموزان متوسطه در زمینه علوم اعصاب آذرماه در کشور برگزار می شود.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود ، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است. 

مسابقات رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

مسابقه ملی «دانش مغز » هرساله بین دانش آموزان سنین ۱۳ تا ۱۸ سال مقطع متوسطه در تهران و مراکز استان های کشور و به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود که مرحله اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.

برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها قرار است سال آینده به مسابقه جهانی دانش مغز به واشنگتن آمریکا  اعزام شود.

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها