کد خبر : 62749 دوشنبه 08 مهر 1398 - 13:07:19
سرویس-بهداشتی-برای-تشخیص-بیماری-ها-

در آینده ای نزدیک ساخته می شود:

سرویس بهداشتی برای تشخیص بیماری ها

در آینده نزدیک سرویس های بهداشتی ساخته خواهند شد که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی ادرار و مدفوع افراد را اسکن کرده و ابتلای افراد به بیماری های مختلف را تشخیص می دهند

در شرایطی که امروزه برای بررسی وضعیت سلامت انسان، از آزمایش ادرار و مدفوع و حضور طولانی مدت در آزمایشگاه های مختلف استفاده می شود، در آینده این امر منسوخ شده و دستشویی های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی می توانند خود به عنوان آزمایشگاه عمل کرده و ادرار و مدفوع افراد مختلف را اسکن کرده و تجزیه و تحلیل کنند.

تجزیه و تحلیل مدفوع انسان برای تشخیص شرایط دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد و از این کار برای شناسایی مشکلاتی همچون عفونت ، جذب نامناسب مواد مغذی یا سرطان بهره گرفته می شود. آزمایش ادرار نیز شناسایی بیماری های کلیه ، بیماری های کبدی و دیابت را در مراحل اولیه شکل گیری آنها ممکن می کند.

سرویس های بهداشتی مبتنی بر هوش مصنوعی دارای ابزار مختلفی برای تجزیه و تحلیل مدفوع و ادرار هستند و امکان اتصال به گوشی های هوشمند یا تبلت را برای انتشار یافته های خود دارند. البته هنوز برای تجاری سازی این نوع محصولات به زمان قابل توجهی نیاز است.

منبع:مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]