کد خبر : 62735 چهارشنبه 03 مهر 1398 - 22:07:19
افزایش-۱۸-درصدی-سهم-اشتغال-روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد:

افزایش ۱۸ درصدی سهم اشتغال روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: از سال 1397 تاکنون سهم اشتغال روستایی، ۱۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، محمد امید امروز (چهارشنبه) در جلسه کارگروه اشتغال روستایی استان اصفهان، اظهار کرد: دولت و به ویژه دولت دوازدهم خدمات ویژه‌ای را در روستاها انجام داده است. قبل از سال ۱۳۹۷ سهم اشتغال روستایی تنها پنج درصد بود که در سال گذشته این رقم به ۲۳ درصد افزایش یافت.

وی افزود: مهمترین کاری که در عرصه اشتغال روستایی انجام شده، اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال مناطق محروم بوده که تاکنون ۹ هزار میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: مقرر شد در بودجه مناطق روستایی  ۴۵ درصد به کشاورزی، ۱۵ درصد به صنایع کوچک و ۲۵ درصد بهگردشگری اختصاص یابد. برای استان اصفهان نیز ۳۳۰میلیارد تومان در این خصوص در نظر گرفته شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص یافته است.

امید ادامه داد: سال آینده درصدد هستیم که تسهیلات منابع را پلکانی کنیم. در بوم گردی استان اصفهان باید در صدر باشد. این استان در بوم گردی پتانسیل خاصی دارد به همین دلیل در این بخش باید سرمایه گذاری ویژه ای انجام شود. حاضریم منابع ویژه‌ای را در این خصوص اختصاص دهیم، در صورتی که جدیت را در استان اصفهان مشاهده کنیم.

منبع: ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها