کد خبر : 62729 سه شنبه 02 مهر 1398 - 15:24:05
ایجاد-بيش-از-40-شركت-دانش-بنيان-توسط-استادان-دانشگاه-صنعتی-اصفهان

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان:

ایجاد بيش از 40 شركت دانش بنيان توسط استادان دانشگاه صنعتی اصفهان

سیناپرس: ابطحی گفت: ایجاد بيش از 40 شركت دانش بنيان توسط استادان اين دانشگاه، پایه گذاری شهرك علمي و تحقيقاتي، پیشتازی در حوزه حل مسائل صنعت و جایگاه برتر کشور در حوزه مسائل كشاورزي، بخشی از دلایل مرجعیت علمی این دانشگاه است.
دانشگاه صنعتی اصفهان برای افراد هوشمند، فرصت و برای راحت طلبان تهدیدی جانکاه است
به گزارش سیناپرس اصفهان، سید مهدی ابطحی رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان پیش  از ظهر امروز در مراسم  آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه با تبريك به نودانشجویان به دلیل پذيرفته شدن در اين دانشگاه معتبر اظهار كرد؛ این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های کشور است و در بعضي از موضوعات علمي پژوهشي در رتبه نخست كشور قراردارد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش مقالات علمی پژوهشی در زمره برترین های کشور است و در تعاملات بين المللي با مؤسسات پژوهشي رتبه يك كشور را دارد.
وی با اشاره به موفقیت های چشمگیر دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه فناوري و نوآوري، بیان کرد: ایجاد بيش از 40 شركت دانش بنيان توسط استادان اين دانشگاه، پایه گذاری شهرك علمي و تحقيقاتي، پیشتازی در حوزه حل مسائل صنعت و جایگاه برتر کشور در حوزه مسائل كشاورزي، بخشی از دلایل مرجعیت علمی این دانشگاه است.
ابطحي افزود: دانشگاه صنعتي اصفهان داراي مختصاتي است كه براي افراد هوشمند و كوشا يك فرصت است وبراي راحت طلبان يك تهديد جانكاه به شمار می رود.
رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان بابیان این که این دانشگاه از استادان برجسته و كوشا و البته متوقع برخوردار است، بیان کرد: آن ها توقع دارند كه شما نيز كار علمي خوب انجام دهيد. توصيه هاي اين استادان گره گشا خواهد بود و اين يك فرصت خوب است براي كساني كه آمده اند تا اصلي ترين مقطع علمي خود را آغاز كنند زيرا هويت علمي شما از دوران كارشناسي آغاز مي شود.
ابطحي خطاب به نودانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: بياييد با هم فرصت ها را قدر بشناسيم و برترين هاي كشور باشيم، همانطور كه قبل از شما نیز اين گونه بوده اند.
وی ادامه داد: در ساختار اداري كشور، در برترين دانشگاه هاي كشور، در مؤسسات تحقيقاتي خارج از كشور و دانشگاه هاي خوب بين المللي هميشه فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي اصفهان حضور داشته اند و كمتر مركز علمي و فناوري بوده كه من به آن مراجعه كنم و خروجي هاي این دانشگاه را در آن مشاهده نکنم.
رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با اشاره به اهمیت برنامه ریزی به عنوان عامل نظم در زندگی، افزود: مشخصه ديگر این دانشگاه كه در كشور ممتاز است، كارمندان دقيق و برنامه ريزي منظم است.
ابطحی ساختار علمي دانشگاه صنعتی اصفهان را متأثر از ساختار هاي آكادميك موفق دنيا دانست و بیان کرد: جغرافياي شهرواره این دانشگاه يك فضاي ويژه و تعريف شده اي دارد و براي كسانی كه به دنبال رشد و پويايي هستند بسيار مناسب است.
وی در ادامه خطاب به نودانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: فرزندان من دوران كوتاه كارشناسي را با موفقيت طي كنيد. از اين فرصت خدايي استفاده كنيد و به جامعه بزرگ آكادميك موفق كشور بپيونديد. البته سلامت و شادابي شما هم مد نظر است. مجموعه های فرهنگي دانشگاه بسيار پويا و متنوع هستند كه مي توانيد از آن ها استفاده كنيد.
ابطحي تصريح كرد: هدف ما تربيت انسان تك بعدي نيست براي همين ساختار هاي متنوعي براي رشد و بالندگي شما در زمينه هاي مختلف وجود دارد. نشريه هاي دانشجويي فرصتي براي قلم زدن راجع به آنچه فكر مي كنيد فراهم مي كند و دانشگاه نيز با تساهل و آزاد انديشي به اين مسئله نگاه خواهد كرد.
امکانات ورزشی ممتاز، فضاي مذهبي و معنوي مناسب و مسجد خوب دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر ویژگی های ممتاز مورد اشاره توسط رییس دانشگاه صنعتی اصفهان بود.
آئین افتتاحیه سال تحصیلی 99-98 دانشگاه صنعتی اصفهان صبح امروز دوم مهرماه، با برگزاری ویژه برنامه های مختلف فرهنگی در قالب های موسیقی، سرود، پخش کلیپ های جذاب دانشجویی، ارائه تجربیات یکی از دانش آموختگان موفق دانشگاه و... همراه بود.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها