کد خبر : 62725 دوشنبه 01 مهر 1398 - 19:04:23
تولید-دستگاه-بازرسی-چمدانی-با-تکنولوژی-اشعه-ایکس

توسط محققان اصفهانی انجام شد؛

تولید دستگاه بازرسی چمدانی با تکنولوژی اشعه ایکس

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: "دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی" در تمام مبادی ورود و خروج بار در کشور، ورودی ساختمان‌ها، ادارات و مراکز نظامی، تجاری و دولتی و تمام فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن محلی در داخل کشور قابل استفاده است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، فرید نجات بخش  در رابطه با "دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی"، اظهار کرد: این دستگاه که برای بازرسی چمدان یا ساک‌های مسافران در گیت‌های ورودی فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری و مراکز اداری استفاده می‌شود با تکنولوژی ایکس‌ری سرعت افزایش بازرسی را به همراه دارد.

وی افزود: دستگاه به صورت کاملا بومی با قیمت مناسب و کیفیت بالا تولید شده است. نام تجاری این محصول "پرتوسازان" است و با ارزش 300 میلیارد ریال تولید می شود که نسبت به نمونه مشابه خارجی از قیمت مناسب تری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان تصریح کرد: نمونه اولیه این دستگاه تا یک یا دوماه آینده در فرودگاه اصفهان نصب خواهد شد و پس از دریافت مجوز برای این دستگاه، توزیع در تمام مراکز کشور که به این دستگاه نیاز داشته باشند، امکان پذیر خواهد شد.

نجات بخش گفت: دیگر محصول این شرکت دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی، "دستگاه بازرسی کانتینری کالا" است که در حال حاضر در گلوگاه‌های نیروی انتظامی مورد استفاده قرار است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت بهیار صنعت سپاهان دارای بیش از  30 نوع محصول متنوع است که تعدادی از آن‌ها در حوزه پزشکی کاربرد دارد از جمله تخت‌های الکتریکی، چراغ‌های اتاق عمل، دستگاه رادیولوژی اتاق عمل، دستگاه شکاف دهنده خطی که برای درمان سرطان و در خصوص حوزه‌های غیر پزشکی نیز موفق به ساخت دستگاه‌های مورد استفاده در بازرسی‌ها شده است.

منبع: ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها