کد خبر : 62707 چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 21:08:32
اورژانس-اصفهان-به-مرزهای-شلمچه-و-چزابه-اعزام-می‌شود

اورژانس اصفهان به مرزهای شلمچه و چزابه اعزام می‌شود

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از اعزام خودروهای امدادی و ارتباطات اورژانس و تکسنین‌های این مدیریت به مرزهای شلمچه و چزابه همزمان با مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی خبر داد.

غفور راستین روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود:  برخلاف سال‌های گذشته امسال به مرزهای مهران اعزام نمی‌شویم و نیروهای اورژانس در مرز این دو منطقه مستقر خواهند بود.

وی با اشاره به اعزام ۱۰ آمبولانس به همراه ۴۰ نیروی فوریت‌های پزشکی تصریح کرد: خودروی ارتباطات اورژانس در مرز شلمچه مستقر خواهد بود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ادامه داد: یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از مرکز فوریت‌های پزشکی استان به همراه هشت تکنسین اورژانس برای اربعین به مرزها اعزام می‌شود.

وی اعزام نیروهای تخصصی مرکز عملیات اضطراری (EOC) و پرستاری را منوط به اعلام دانشگاه علوم پزشکی و براساس نیاز اعلامی دانست و اظهارداشت: دو دستگاه خودروی تعمیرات سیار نیز برای موارد نیاز به مرز اعزام خواهد شد.

راستین خاطرنشان کرد: تمامی بیمارستان‌ها و پایگاه‌های اورژانس استان به حالت آماده باش درخواهند آمد و در صورت نیاز تا نقطه صفر مرزی مسایل فوریت‎‌های پزشکی را پوشش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه زیارت اربعین به دلیل کاروانی نبودن و نداشتن راهنمای تور فاقد ارائه مجوزهای پزشکی مورد نیاز برای مسافران است تاکید کرد: نیاز است سامانه سماح شرایطی را برای اخذ مجوزهای پزشکی و ویزیت زائران به لحاظ تایید سلامت آن‌ها فراهم آورد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خاطرنشان کرد: متاسفانه بیشترین مشکلات زائران در مباحث بهداشتی است بنابراین حضور تیم‌های بهداشتی در موکب‌ها به موکب‌داران توصیه می‌شود.

وی سفر زیارتی اربعین را برای افراد بالای ۷۰ سال، کودکان زیر ۵ سال، مادران باردار و بیماران از جمله بیماران آسمی و دیالیزی مناسب ندانست و اعلام کرد: مراکز و خدمات درمانی مناسبی در عراق به ویژه به منظور انجام دیالیز برای بیماران وجود ندارد و این بیماران حتما با مشکل مواجه خواهند شد.

راستین همچنین از زائران خواست: از آب‌های آشامیدنی بدون بسته بندی و نیز مواد غذایی بین راهی خودداری کنند تا به سلامت سفر خود را پشت سربگذارند و با بازگشت زائران بیماری‌های واگیردار در کشور همه‌گیر نشود.

اربعین حسینی همزمان با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین(ع) به همراه فرزندان و یاران ایشان در روز عاشوراست که به همین مناسبت سالانه همایش پیاده‌روی از نجف تا کربلا با حضور علاقه‌مندان و ارادتمندان اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر از استان اصفهان در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) شرکت کرده بودند.

کلید واژه ها: اورژانس - اصفهان - مرز -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]