کد خبر : 62689 شنبه 23 شهریور 1398 - 18:12:38
تولید-پکیج‌های-نوین-تصفیه-فاضلاب-توسط-محققان-اصفهانی

تولید پکیج‌های نوین تصفیه فاضلاب توسط محققان اصفهانی

محققان یک شرکت دانش بنیان اصفهانی موفق به طراحی و ساخت پکیج های نوین تصفیه آب و فاضلاب شدند.
مدیر واحد تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان ، اظهار کرد: پکیج تصفیه آب و فاضلاب این شرکت از سه روش فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی برای تصفیه آب استفاده می‌کند و درنتیجه کیفیت پساب خروجی از اطمینان بالاتری برخوردار است.
 
معصومه حیدرزاده افزود: محصولات این شرکت شامل پکیج تصفیه بهداشتی، پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و پکیج تصفیه آب خاکستری است که محصول آخر در حال ثبت اختراع است.
 
وی اضافه کرد: این محصول که پس از گذشت دو سال مراحل فنی را طی کرده است، سال گذشته از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان محصول برتر واحد تحقیق و توسعه انتخاب شد.
 
مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت مهندسی کاشفان نیلفام تصریح کرد: این محصول تمام فاضلاب های ورودی به غیر از فاضلاب سرویس های بهداشتی که اصطلاحا از آن با نام "فاضلاب آب های خاکستری" یاد می‌شود را به یک پکیج انتقال می‌دهد و فرآیند تصفیه در آن انجام می‌شود.
 
وی یادآور شد: اکثر تجهیزات این پکیج ایرانی است و توسط محققان این شرکت ثبت اختراع شده اند و تنها نمونه در داخل کشور است که هر سه فرآیند تصفیه را به طور همزمان انجام می دهد.  
 
حیدرزاده ادامه داد: پکیج نوین تصفیه فاضلاب تمام تاییدیه‌ها و استانداردها را از نظر ساخت، فرآیند تولید و همچنین استانداردهای پساب خروجی سازمان محیط زیست را داراست. این محصول بیش از 80 درصد فاضلاب ورودی را بازیافت می‌کند و برای آبیاری فضاهای سبز، شستشوی محیط و ماشین آلات و دستگاه‌ها مناسب است.  
 
مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت مهندسی کاشفان نیلفام در خصوص نمونه های مشابه خارجی این محصول، تصریح کرد: پکیج نوین تصفیه فاضلاب از نظر قیمت تمام شده نسبت به مشابه خارجی بسیار کمتر است و بالای 80 درصد صرفه جویی ارزی به همراه دارد.
 
، شرکت مهندسی کاشفان نیلفام از سال 89 به جمع شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان پیوسته است. طرح پکیج‌های نوین تصفیه فاضلاب محصول این شرکت، در پانزدهمین دوره رویداد فستیوال‌های عرصه نوآوری با عنوان "از پساب تا آب" برنده اعلام شد. این طرح از میان 100 طرح ارسالی و 8 طرح منتخب پس از دو مرحله ارزیابی فنی و اقتصادی برگزیده شد.
منبع: ایسنا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها