کد خبر : 62668 یکشنبه 17 شهریور 1398 - 18:13:26
فراخوان-شعر-عاشورایی«سوگ-خوانی-مهر»

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان خبر داد:

فراخوان شعر عاشورایی«سوگ خوانی مهر»

سیناپرس: مهندس پایداری از آغاز فراخوان شعر عاشورایی تحت عنوان «سوگ خوانی مهر» همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان به همت انجمن ادبی نگاه ذیل جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان خبر داد.

احمد پایداری در گفت وگو با خبرنگار سیناپرس دراصفهان  ضمن بیان تسلیت ایام سوگواری سیدو سالار شهیدان  اظهار کرد: در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی  در واحد جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان، برای اولین بار امسال اقدام به برگزاری فراخوان شعر عاشورایی تحت عنوان «سوگ خوانی مهر» کرده ایم.

وی تصریح کرد: این فراخوان شعر عاشورایی با هدف حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی، تبيين آرمان‌های امام حسين(ع) در واقعه عاشورا و بيان رويدادهای عاشورا برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان با بیان اینکه این ویژه برنامه به  همت کانون فرهنگ و هنر ارغنون و انجمن ادبینگاه زیر مجموعه این معاونت برگزار خواهد شد، گفت:علاقه مندان به شرکت دراین فراخوان می توانند آثار خود را تا حداکثر 10 مهرماه به دبیرخانه ارسال کنند.

وی توضیح داد: قابل توجه افراد شرکت کننده  دراین برنامه، هر شاعر حداکثر می تواند سه شعر با موضوعات مرتبط با عاشورا در قالب ورد به آدرس های درج شده درپوستر شعر عاشورایی از طریق ایمیل و یا آدرس  های شبکه های اجتماعی سروش و تلگرام  دبیرخانه ارسال کنند.

پایداری با تاکید بر استفاده از ابزار هنر برای ترویج فرهنگ عاشورایی  و مضامین اسلامی و ارزشی در عصر کنونی  خاطرنشان کرد: بازگو کردن واقعه کربلا با شعر و گسترش فرهنگ ایثار و رشادت از اهداف تعیین شده برای برگزاری شب شعر عاشورایی است.

معاون فرهنگی واحد جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان افزود: زمان اعلام نتایج 20 مهرماه مقرر گردیده است، همچنین  پس از داوری آثار، در شب شعرعاشورایی ، نفرات برگزیده و اشعار منتخب مورد تجلیل و تقدیر قرار خواهند گرفت و آثار برگزیده در کتابی تحت عنوان «سوگ خوانی مهر» به چاپ خواهند رسید.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها