کد خبر : 62652 چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 12:37:54
چهره-تاثیرگذار-بیوتکنولوژی-انتخاب-شد-

محققی که در زندان به سر می برد؛

چهره تاثیرگذار بیوتکنولوژی انتخاب شد

سیناپرس: دکتر مسعود سلیمانی از محققان برتر هماتولوژی، سلول های بنیادی و نانو که به دلایل واهی در زندان آمریکا بسر می برد از سوی انجمن بیوتکنولوژی ایران به عنوان چهره تاثیرگذار بیوتکنولوژی، انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

جایزه مرحوم کاظمی آشتیانی توسط انجمن بیوتکنولوژی ایران در قالب سومین کنگره بین المللی و یازدهمین کنگره ملی بیوتکنولوژی که عصر امروز سه شنبه در سالن همایش های رازی برگزار شد، به نماینده این محقق برتر ایرانی اهدا شده است.

در لوح تقدیر این محقق برتر ایرانی آمده است: به پاس خدمات و تلاش های ارزنده حضرتعالی برای توسعه و پیشرفت زیست فناوری در کشور و ایجاد زمینه رشد و فعالیت نیروهای جوان کشور و همچنین به واسطه کارنامه علمی درخشان به پیشنهاد اعضای انجمن بیوتکنولوژی به عنوان چهره تاثیر گذار در بیولوژی کشور شایسته دریافت جایزه زنده یاد کاظمی آشتیانی شده اید.

این دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان، چند ماه پیش در قالب فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد، که از سوی پلیس آمریکا دستگیر و زندانی شد.

این دانشمند ایرانی از سوی مؤسسه آمریکایی به نام «مایو کلینیک» که یکی از معتبرترین مراکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی جهان است، برای انجام تحقیقات تخصصی به این کشور دعوت شد که برخلاف تمامی پروتکل‌های دانشگاهی و تحقیقاتی، از سوی پلیس آمریکا دستگیر شده است.

سلیمانی با ویزای رسمی تحقیقاتی و با هماهنگی دانشگاه تربیت مدرس، وارد فرودگاه شیکاگوی آمریکا شد، اما آمریکا در اقدامی غیرقانونی و با زیرپاگذاشتن پروتکل‌های دانشگاهی و تحقیقاتی، پیش از ورود دکتر سلیمانی به خاک آمریکا، وی را بازداشت و به زندان منتقل کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها