کد خبر : 62627 شنبه 09 شهریور 1398 - 17:51:18
تجاری‌سازی-260-دانش-فنی-توسط-شهرک-علمی-تحقیقاتی-اصفهان

تجاری‌سازی 260 دانش فنی توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

سرپرست شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: بیش از 260 دانش فنی توسط شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تجاری سازی شده است.
جعفر قیصری مراسم رونمایی از طرح‌های دانش بنیان و بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان درخصوص ارائه آمار عملکرد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از شهریور سال گذشته تاکنون، اظهار کرد: در حال حاضر، بیش از ۵۲۰ واحد فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه های مختلف فعال هستند.
 
وی افزود: در این بازه زمانی، تعداد165 شرکت و موسسه جدید پذیرش شده است که 460 شغل جدید برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان اصفهان ایجاد شده و همچنین 3 مرکز نوآوری و شکوفیایی جدید در مراکز شهرستانی ایجاد شده است.
 
سرپرست شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با اشاره به میزبانی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری و مراکز نوآوری، گفت: در این کنفرانس جهانی، 550 نفر از 50 کشور دنیا شرکت کردند. 
 
قیصری ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی، 8 رویداد ایده شو با هدف فرهنگ سازی و ایجاد روحیه کارآفرینی در جامعه برگزار و چهاردهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی و چهارمین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی با موفقیت برگزار شد.
 
وی به اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اشاره کرد و افزود: در همین راستا پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی با همکاری دانشگاه کاشان به بهره برداری رسید.
 
قیصری از واگذاری بیش از 7 هزار متر مربع از اراضی پارک علم و فناوری شیخ بهایی به شرکت ها و موسسات دانش بنیان خبر داد و گفت:  بهره برداری از ساختمان مرکز رشد و بخشی از کارگاه های تجاری سازی پارک علم و فناوری ابوریحان با زیربنای 8 هزار متر مربع و اتمام عملیات محوطه سازی و ایجاد زیربنایی پارک علم وفناوری ابوریحان در مساحت 30 هکتار نیز از دیگر برنامه های یک سال گذشته در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بوده است. 
 
وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: بخش خصوصی 23 میلیارد تومان در اراضی شهرک سرمایه گذاری کرده است. و بیش از 260 دانش فنی توسط واحدهای فناور مستقر در شهرک تجاری سازی شده است.
 
سرپرست شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان ایجاد 12 خط تولید پیشرفته مبتنی بر فناوری شرکت ها مستقر در شهرک صنعتی استان و ثبت بیش از 23 نشان تجاری توسط واحدهای فناور مستقر شهرک را از دیگر دستاوردهای شهرک اعلام کرد واظهار کرد:ارزش محصولات فناوری ها و خدمات صادر شده 4.7 میلیون دلار به 18 کشور دنیا است.
 
قیصری در خصوص هزینه مجموع فروش دستاوردها و محصولات فناورانه واحدهای مستقر در شهرک گفت: بیش از 610 میلیارد تومان دستاورد این بخش است و بیش از 220 میلیارد تومان حجم قراردادهای پژوهشی و فناوری واحدهای مستقر با صنایع و سازمان ها بوده است.
 
استاندار اصفهان نیز اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان یا استارت‌آپ‌ها بحث اصلی استان هستند و کانون‌های علم و دانش به سرعت در حال پیشرفت است، اگر می‌خواهیم که در این عرصه از دیگر کشورها عقب نمانیم، چاره‌ای جز تمرکز بر‌ این عرصه نداریم و قطعا اصلی ترین اولویت استان همکاری با شرکت‌های دانش بنیان است.
 
عباس رضایی ادامه داد: در راستای همین سیاست در سال گذشته ۵۰۰ شغل توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در شهرک علمی تحقیقاتی ایجاد شده که گردش مالی ۱۴۰۰ میلیارد تومانی دارد. هزینه محصولاتی که به  ۱۸کشور‌ صادر شده است نیز حدود ۵ میلیون دلار بوده است. پس در شرایط تحریم شرکت‌های دانش بنیان بسیار موثر هستند و به جزء مسایل داخلی باید در بحث صادرات هم دخالت کنند.
 
 وی در خصوص خودکفایی ادامه داد: سفارشات بالای وزارت بهداشت از شتاب دهنده خطی شرکت بهیار صنعت اصفهان، نشان از خود کفایی است. در اصفهان با آمارها غریبانه رفتار می‌شود، اما در  عمل می بینیم که فعالیت های مربوط به شرکت های دانش بنیان در راستای خودکفایی است.
 
به گزارش ایسنا، همزمان با گرامی داشت هفته دولت، سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شامل، "دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی"، "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد"، و "لیزرهای حکاکی و پزشکی" رونمایی و چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره‌برداری رسید.
 
منبع: ایسنا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط