کد خبر : 62626 شنبه 09 شهریور 1398 - 17:47:04
محققان-اصفهانی-موفق-به-ساخت-سيستم-پردازش-گندله‌هاي-فولاد-شدند

محققان اصفهانی موفق به ساخت "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد" شدند

محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد" شدند.
به گزارش سیناپرس اصفهان، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان ، اظهار کرد: گندله‌ها مواد اولیه فولاد سازی هستند. در کشور ۲۵ کارخانه تولید گندله وجود دارد و سالیانه ۱۰۰ میلیون تن گندله تولید و در نهایت به فولاد مونتاژ می‌شود که ۳۰ میلیون تن از این ۱۰۰ میلیون به دلیل سایز بندی نامناسب و اشتباه اپراتور مسئول این کار غیر قابل استفاده است.
 
مهدی حیدری افزود: "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد"، سایز بندی و دانه بندی فرآیند را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد. نتیجه‌ اجرای این فرایند در فولاد مبارکه بین ۳ تا ۵ درصد بهبود در دانه بندی است، اگر این فرآیند در تمام ۲۵ گندله سازی کشور اجرا شود به افزایش تولید ۳ میلیون تنی در سال منجر خواهد شد. قیمت جهانی گندله ۱۲۰ دلار است که در صورت اجرای این فرایند صرفه‌جویی میلیون دلاری در سال را به همراه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: از صفر تا صد دستگاه "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد" توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی با همکاری شرکت دیده رایان صنعتی اصفهان طراحی و تولید شده است.
 
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه تمام این دستگاه زیر نظر کارشناسان اصفهانی طراحی و ساخته شده است، تصریح کرد: دستگاه "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد" صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد. 
 
وی افزود: این سیستم قابلیت‌ به‌روزرسانی اطلاعات در بازه‌های زمانی ۵ دقیقه‌ای، ذخیره اطلاعات، نمایش نمودارهای مختلف از توزیع گندله‌ها، تفکیک گندله‌ها به چهار سایز از قبل تعیین‌شده و تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر گندله‌ها را دارد.  
 
حیدری تصریح کرد: این دستگاه در مجموعه فولاد مبارکه نصب و راه اندازی شده و در چند مجموعه دیگر در حال مذاکره برای عقد قرارداد هستیم تا به زودی در تمام مجتمع‌های تولید فولاد نصب و راه اندازی شود.
 
، شرکت دیده رایان صنعتی اصفهان (درصا) با هدف نظارت، عیب یابی و بهبود فرآیندهای تولید در صنایع مختلف با بهره گیری از ابزار پردازش تصویر و بینایی ماشین در سال 1386 تشکیل و از سال ۱۳۹۶ در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان آغاز به کار کرد. "سيستم پردازش گندله‌هاي فولاد" یکی از سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است که همزمان با گرامی داشت هفته دولت در اصفهان رونمایی شد.
منبع: ایسنا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]