کد خبر : 62598 یکشنبه 03 شهریور 1398 - 19:31:09
-افتتاح-1734-پروژه-در-24-شهررستان-استان

استاندار اصفهان به مناسبت هفته دولت اعلام کرد،

افتتاح 1734 پروژه در 24 شهررستان استان

سیناپرس: دکتررضایی از افتتاح واجرای 1734 پروژه صنعتی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی با اعتبار بالغ بر 2هزار و 930 میلیارد تومان در سراسر استان و با رویکرد متوازن در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان  عباس رضایی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: دولت وملت در نظام جمهوری اسلامی همه با هم هستند و هر کس ودر هر لباسی در سنگری در حال خدمت است.

وی با بیان اینکه یاد و خاطره اسطوره های تعهد وخدمت شهیدان باهنر ومفتح را گرامی داشته و یاد و خاطره هزار شهید کارمند را پاس می داریم گفت: این دو شهید در حقیقت دو یار صدیق وهمسنگر در عرصه ایمان، عدالت خواهی وعهد وپیمان بودند که بر اصول وارزش های اسلامی تاکید کردند ودر جهت رفع تبعیض و بی عدالتی گام های بلندی برداشتند ولی خیانت منافقین سیه رویِ تحت تسلط استکبار آن دوبزرگوار را شهید کردند.

 استانداراصفهان با اشاره به شرایط سخت اقتصادی امروز و شدت تحریم های جبهه استکبار علیه عنوان کرد: استکبار جهانی به دنبال تحریم شرکت به شرکت علیه ایران است نه دولت به دولت واین شرایط بسیار خاص است و در جبهه مقابل دولتمردان به دنبال بازکردن گره مشکلات مردم بوده و هم و غم آنها رفع نیازها و مشکلات معیشتی مردم است

وی ادامه داد: اجرا و افتتاح پروژه در شرایط فعلی بسیار سخت است ولی همت واراده مبنی بر ادای تکلیف وخدمت است، لذا از سر جمع اعتبارات استاتی در سال 98؛ ۳۷۵ میلیارد تومان پروژه استانی است که ۹.۵ درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است

رضایی اذعان کرد: پروژه های ملی که به اصفهان سپرده شده، ۳۰۶میلیارد تومان همچنین به پروژه متوازن منطقه ای ۳۸۹ میلیارد تومان اختصاص یافته، عدد بودجه ای  امسال ۲۰۱۷ میلیارد تومان است که در سر جمع ۱۱درصد رشد نسبت به سال قبل داشتیم.

وی با بیان اینکه حدود ۸ هزارمیلیارد تومان به حمل ونقل و قطار حومه اصفهان از سوی دو اختصاص یافته که  تا کنون موفق به در یافت ۷۰۰میلیارد تومان شده ایم گفت: در مشارکت بخش خصوصی استفاده از تبصره ۱۹ است که یکی از راهکارهای اجرای پروژه ها در شرایط فعلی است به این صورت که دولت ۳۰ درصد سرمایه و مابقی سرمایه توسط بخش خصوصی تامین می شود و به میزان اصل سپرده وسود سرمایه، بخش خصوصی بعد  از افتتاح پروژه از مزایای آن بهره می برد.

رضایی بیان کرد: در هفته دولت و با هماهنگی که در بخش های مختلف گردشگری، صنعت و بهداشت ودرمان صورت گرفته امسال ۱۷۳۴ پروژه در سطح استان ودر۲۴ شهرستان با اعتبار بالغ بر۲۹۳۰میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ها به ترتیب اجرای پروژه اصفهان وکاشان وتیران وکرون است تصذیح کرد: سعی کرده ایم که رویکرد و نگاه متوازن در افتتاح پروژه ها در سطح استان داشته باشیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]