کد خبر : 62562 جمعه 25 مرداد 1398 - 22:55:32
اعتماد-و-اتکا-به-جوانان-رمز-موفقیت-جهاددانشگاهی-است

رئیس جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در خطبه ها ی نماز جمعه نجف آباد:

اعتماد و اتکا به جوانان رمز موفقیت جهاددانشگاهی است

سیناپرس: تیموری گفت: اگر مسولان کلان کشور چون جهاددانشگاهی به جوانان اتکا واعتماد کنند شاهد موفقیت های روز افزون خواهیم بود

به گزارش سیناپرس اصفهان، مرتضی تیموری ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان نجف آباد در جمع نمازگزاران پیرامون فسلفه تشکیل جهاددانشگاهی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گروهک هایی که عمدتا اعتقادات کمونیستی و خلاف دین و برخی از گروه های معاند نظام شروع به جولان و حرکت در دانشگاه ها کردند.

وی بیان کرد: در این زمان امام راحل ستاد انقلاب فرهنگی را تشکیل دادند که وظیفه ساماندهی وضعیت آشفته دانشگاه هاا راب رعهده داشت واین ستاد برای اجرای اهداف ودستورالعمل های خود،  نهادی را به نام جهاد دانشگاهی در ۱۶ مرداد۵۹ تشکیل دا.

تیموری تصریح کرد: مشارکت در مدیریت دانشگاه و کنترل دانشگاه و حدف گروهک های معاند نظام در فضای دانشگاهی جز رسالت های اولیه جهاددانشگاهی بود.

وی عنوان کرد:حدود ۵۰ روز بعد از تشکیل جهاد دانشگاهی در کشور با تجاوز رژیم بعث عراق به مرزها مواجه شدیم  که دراین زمان رسالت دیگری یعنی کمک ویاری جوانان در عرصه علمی و سوق امکانات دانشگاه ها در فضای مقابله با دشمن نیز جز وظایف نهاد جهاددانشگاهی قرار گرفت .

رئیس جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان اذعان کرد: جهاددانشگاهی مستقیما خدمات واقدامات خاصی را در جنگ تحمیلی ارایه داد، تنها جهاددانشگاهی کشور که دفتر پشتیبانی جنگ را در اهواز ایجاد کرد، جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان بود که سعی در تامین نیازهای علمی و فنی ومهندسی رزمندگان اسلام برآمد

وی افزود: کد کردن مکالمات بیسیم های رزمندگان اسلام دوران جنگ تحمیلی از جمله پروژه هایی بود که جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان انجام داد

تیموری ادامه داد: پل ارتباطی بین دانشگاه وصنعت، دیگر رسالتی بود که بعد از دوران جنگ تحمیلی برای جهاددانشگاهی تعریف شد و گسیل خدمات جهاددانشگاهی به سمت صنعت برای رفع مشکلات وموانع وظیفه این نهاد قرار گرفت

وی افزود: از دیگر افتخارت جهاددانشگاهی ایجاد پژوهشکده رویان، موفقیت در زمینه رفع ناباروری و زیست فناوری و ساخت دکل نفت به صورت بومی و ساخت بیش از ۹۵ درصد از فرستنده های صوتی صداوسیما است.

تیموری ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان مبتکر و خط شکن در عرصه فرهنگی کشور ورود کرد که راه اندازی اولین خبرگزاری غیردولتی ایسنا متکی بر توان دانشجویی و راه اندازی خبرگزاری قرآنی ایکنا از آن جمله است.

وی تاکید کرد: اگر مسولان کلان کشور چون جهاددانشگاهی به جوانان اتکا واعتماد کنند شاهد موفقیت های روز افزون خواهیم بود، پیشتازی در دفاع دانش بنیان از کشور و تولید اولین نرم افزار قرآنی کشور به نام تنزیل از دیگر افتخارات جهاد اس.

رئیس جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در توضیحات اقدامات جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در نجف آباد گفت: توانمند سازی مددجویان کمیته امداد و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای دانشجویان در جهت اشتغال و پیگیری برای راه اندازی کارخانه کاغذ سنگ با فرمانداری نجف آباد که کمک شایانی به بحث اشتغال جوانان می کند و ورود به عرصه مهم هوشمند سازی گلخانه ها در این شهرستان وبرگزاری دوره ها ی مختلف تخصصی کوتاه مدت چون تعمیر موبایل و لوازم الکترونیک؛ دوره های آموزشی حسابداری و فنی و مهندسی از جمله اقدامات است.

خبرنگار:سید امیر حسین ابطحی

  

no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]