کد خبر : 62554 سه شنبه 22 مرداد 1398 - 16:33:59
-راه-اندازی-کارخانه-نوآوری-دراصفهان

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان خبرداد:

راه اندازی کارخانه نوآوری دراصفهان

سیناپرس: گلشیرازی با تاکید بر ضرورت تعامل و همکاری با مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان از راه اندازی کارخانه نوآوری در اصفهان با همکاری اتاق بازرگانی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، مسعود گلشیرازی پیش از ظهر امروز در نشست خبری دوره نهم اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اظهار کرد:شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی امروز می طلبید کلیه فعالین اقتصادی  و مردم بتوانند با روحیه جهادی و تعامل گرایی اجتماعی و تفاهم و هم افزایی موضوعات مبتلا به اقتصادی را مورد  واکاوی قرار دهند.

وی بیان کرد: علی رغم همه محدودیت ها وتحریم های شدید علیه ایران، اقدامات وهمراهی های جامعه حکایت از آن دارد که جامعه ما توانسته است شادی خود را خفظ کند.

گلشیرازی تاکید کرد: هم اندیشی و همگرایی وهم افزایی لازمه پیشرفت امروز در عرصه اقتصادی است، شاید یکی از بزرگترین حسن های این تحریم ها، برای اقتصاد ایران این بود که بیش از هر زمان دیگر مسوولین وفعالین اقتصادی پی به  اهمیت صادرات غیر نفتی خُرد بردند.

وی با بیان اینکه گستره مرزهای کشور با کشورهای همسایه باعث شد که بر امر صادرات غیر نفتی خرد تاکید بشود و این مهم در زمینه حل مشکل اشتغال داخلی وتامین ارز داخلی  کمک شایانی کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان  ابراز کرد: قطعا اتفاقی که در سال جاری و سال گذشته تجربه شد این بود که تحریم ها اثرخود را در اعداد، آمار و ارقام صادراتی گذاشت، یعنی با وجود اینکه شاهد افزایش نرخ ارز که همواره به عنوان عامل تسهیل کنندگی امر صادرات برای فعالان اقتصادی  تلقی می شد اما شاهد کاهش صادرات در ماه های اخیر بودیم.

وی توضیح داد: الزام بانک مرکزی به کاهش نرخ ارز و بازگشت ارز از جمله دلایل برای واقعی شدن آمارها در گمرک بود، امروز کشورهایی در مجاورت همسایگی ایران  بوده که هم از لحاظ فرهنگی، مذهبی و سیاسی بسیار به جمهوری اسلامی ایران نزدیک هستند و این امر باعث تسهیل صادرات می شود.

گلشیرازی اذعان کرد: کشورهای سوریه و بحث بازسازی آن و کشورهای عراق و افغانستان جز بازارهای هدف صادراتی است

وی ادامه داد: امروزه اتاق های بازرگانی نسل 3 متفاوت از اتاق های نسل 2و 1 در حال شکل گیری هستند، اتاق های بازرگانی نسل۳ وظیفه خود را فراتراز محدوده اعضای خود می داند ونسبت به مردم شهری رسالت برای خود تعریف می کنند

 رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان  افزود: تعریف مسئله، حل مسئله وایجاد امید بین فعالین اقتصادی جز وظایف خود درقبال فعالان اقتصادی برای بهبود فضای کسب وکار است

وی تاکید داشت: ارتقا شاخصه های بهبود فضای کسب  وکار را مهمترین هدف تعریف شده دراتاق بازرگانی اصفهان می دانیم.

گلشیرازی در پاسخ به سوال خبرنگار سیناپرس خاطرنشان کرد: تعامل، همکار ی و تقویت شرکت های دانش بنیان جزئی از اهداف تعریف شده اتاق بازرگانی است براین اساس برجسب ضرورت در اصفهان قرار شده است  که  با همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی  کارخانه نوآوری راه اندازی شود  که قطعا محلی برای موسسات نوآور خواهد بود.

در  ادامه فرشته امینی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی،،صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان  بیان کرد: براساس تلاش صورت گرفته، چهار مرکزرشد را ازابتدای شروع فعالیت دوره نهم اتاق بازرگانی راه اندازی کردیم.

وی ابراز کرد: نخستین مرکز آن،مرکز رشد صادرات است که توسعه شرکت های صادرات در دستور کار است، دومین مرکز،مرکز رشد تجارت الکترونیک است که قرار است به صنایع مستقر دراستان برای ورود و معرفی محصولات آنها به تجارت جهات جهانی کمک کند.

امینی تصریح کرد: سوم مرکز رشد توسعه نیروی انسانی اصفهان است که در راستای فعالیت های کمیسیون پژوهش بوده، این مرکزکه وظیفه رصد و شناساسیی خلاء های آموزشی را در بین صنایع برعهده دارد و با یک رصد در پی چینش سرفصل های آموزشی مورد نیاز صنعت است.

وی ادامه داد: مرکز رشد بعدی  بحث کمیسیون کسب وکارهای نوین و پروژه تعالی شرکت های دانش بنیان است

خبرنگار: سیدامیر حسین ابطحی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط