کد خبر : 62543 یکشنبه 20 مرداد 1398 - 09:30:32
شروع-به-کار-سومین-شهرک-صنعتی-کاشان

شروع به کار سومین شهرک صنعتی کاشان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری زیرساخت‌های ناحیه ماهیان زینتی و فاز یک شهرک سوم صنعتی کاشان که مساحتی ۵۰ هکتاری دارد آماده شود.

به گزارش سیناپرس، محمدجواد بگی امروز  در کاشان اظهار کرد: مصوبه شهرک‌های صنعتی که بالغ‌بر سه دهه مورد غفلت واقع‌شده بود در کمیسیون زیربنایی استان مصوب شد و به نتیجه رسید، همچنین 150 هکتار شهرک، با رویکرد صنایع نوین و فناورانه در شهرستان کاشان عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: مبحث ایجاد ناحیه ماهیان زینتی هم بعد از گذشت یکی دو دهه با پیگیری‌های صورت گرفته و تفاهمی که بین وزیر جهاد کشاورزی و صمت بود مبنی بر تفویض اختیار این ناحیه تخصصی، به شرکت شهرک‌های صنعتی استان، ایجاد خواهد شد.

وی افزود: این ناحیه به مساحت 50 هکتار با رویکرد تولیدی، عرضه‌ای و نمایشگاهی برای جذب گردشگر و تولید ماهیان زینتی برای تأمین نیاز داخل و صادرات و همچنین با رویکرد اشتغال در شهرستان کاشان ایجاد خواهد شد.

بگی با اشاره به صنعتی بودن شهرستان کاشان عنوان کرد: کاشان یکی از صنعتی‌ترین شهرهای کشور است. این شهر چه ازلحاظ تعداد و مساحت شهرک‌ها و چه تعداد واحدهای صنعتی از 11 استان برتر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به روحیه‌ی کارآفرینی مردم کاشان، این ظرفیت‌های جدید کمک می‌کند که کاشان از تک‌بعدی بودن خارج شود چراکه 70 یا 80 درصد صنایع کاشان در بعد نساجی و فرش است، همچنین در زمینه ماهیان زینتی برای اینکه نیازهای فناورانه آن‌ها تأمین شود حمایت‌های لازم را می‌کنیم.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری زیرساخت‌های ناحیه ماهیان زینتی و فاز یک شهرک سوم صنعتی کاشان که مساحتی 50 هکتاری دارد آماده شود.

منبع: فارس

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها