کد خبر : 62457 یکشنبه 06 مرداد 1398 - 10:46:27
اولین-رویداد-ایران-ایدکس-برگزار-می-شود

با هدف شناسایی طرح های برتر،

اولین رویداد ایران ایدکس برگزار می شود

سیناپرس: مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان از برگزاری اولین رویداد ایران ایدکس در نیمه دوم امسال خبر داد

به گزارش خبرگزاری سینا پرس  اصفهان، حمیدرضا فاتحی مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شبکه سازی و تعامل بین شرکتهای فناور، خلاق و دانش بنیان با واحدهای صنعتی، مراکز تحقیق و توسعه و مراکز پژوهشی از مهمترین  اهداف این  است،

وی بیان کرد: یکی از برنامه های مهم برای این شبکه سازی استفاده از ابزارهایی مانند تورهای صنعتی، رویدادها، جلسات باشگاه دانش و فناوری که بتواند به شبکه سازی کمک و ارکان اکوسیستم را با هم آشنا کند و سر یک میز بیاورد، است.

مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان افزود: در تورهای صنعتی نیازهای فناورانه صنعت احصا و به شرکتهای فناور و دانش بنیان ارتباط داده می شود، در همین راستا شرایط بازدید، جلسات مذاکره و کاری فراهم می شود و در نهایت آنها می توانند پوروپزال خودشان را برای حل آن نیاز فناورانه ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: باشگاههای دانش و فناوری هم از دیگر ابزارهای شبکه سازی بوده که در جلساتی شرکتهای دانش بنیان محصولات و خدمات خود را به واحدهای صنعتی و مراکز تحقیق و توسعه معرفی و در آنجا می توانند شبکه خود را گسترش داده و تعامل قویتری برای فروش و انجام پروژه های فناورانه داشته باشند.

 

فاتحی تصریح کرد: شبکه سازی اهداف مختلفی دارد و مهمترین هدف آن است که بشود از منابع مشترک استفاده کرد، همکاریهای دو جانبه یا چند جانبه ایجاد و تسریع کرد، در بازار رقابت چند شرکت بتوانند خودشان را توانمندکرده و وارد بازار رقابتی فعلی شوند و بتوانند پروژه های مشترکی انجام دهند و هم پروژه هایی که در واحدهای دیگر است را شناسایی کرده و به آن دست پیدا کنند.

 

مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، اظهار داشت: شبکه پژوهش و فناوری تنها موسسه پژوهش و فناوری غیر انتفاعی و غیر دولتی  است که بواسطه همکاری و تعاملی که با شهرک علمی تحقیقاتی و دیگر ارگانهای داشته توانسته است ارتباط خیلی خوبی با صنایع مختلف مخصوصا صنایع استان اصفهان داشته باشد و نیازها اساسی را شناسایی کند، تصریح کرد: تا الان بیش از 60 نیاز شناسایی و روی سامانه قرار گرفته است همچنین زیرساخت اطلاع رسانی در حال کاملتر شدن است.

وی درادامه عنوان کرد: اخیرا  این موسسه تصمیم گرفته که هرسال یک رویدادی تحت عنوان ایران ایدکس برگزار کند و براین اساس اولین رویداد ایران ایدکس هم در نیمه دوم سال 1398 برگزار می شود.

فاتحی خاطرنشان کرد: در این رویداد یکسری طرحهای تشویقی در نظر گرفته شده است در همین راستا مکاتباتی با سازمانهای مختلفی انجام گرفته و آنها حمایت خود را برای برگزاری این رویداد اعلام کرده اند.

وی بیان کرد: در برگزاری این رویداد با هدف شناسایی و حمایت ایده ها و توانمندیها سازوکاری فراهم شده که افراد با ایده ها و توامندیهای خلاق و فناورانه وارد سامانه  شده و پروپوزال خود را بارگذاری کنند، این ها داوری و بهتری طرح ها شناسایی می شوند که برای تکمیل پروژه می توانند از طرح های تشویقی این رویداد استفاده کنند.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط