کد خبر : 62440 دوشنبه 31 تیر 1398 - 19:33:28
برگزاری-رویداد-کارآفرین-شو-در-حوزه-سلامت-و-پزشکی-در-اصفهان

برگزاری رویداد "کارآفرین شو" در حوزه سلامت و پزشکی در اصفهان

مدیر اجرایی نشست برنامه ریزی «کارآفرین شو» گفت: نخستین نشست برنامه ریزی "کارآفرین‌شو" در حوزه بیوتکنولوژی، پزشکی و سلامت در اصفهان برگزار می‌شود.
به گزارش سینا پرس از اصفهان، سجاد شریعت اظهار کرد: این نشست پنج ساعته با هدف بررسی مشکلات اشتغال، کاریابی، کارآفرینی و استارتاپ دانشجویان فعال و علاقه‌مند در شاخه‌های علوم پایه، پزشکی، پیراپزشکی و صاحبان ایده برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه آشنایی با کارآفرینی، اشتغال زایی و کاریابی در حوزه پزشکی و سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در این نشست به بررسی نقش بیوتکنولوژی در تولید ثروت و سازماندهی دانشجویان در تیم های تحقیقاتی و کارآفرینی و پرسش و پاسخ با اساتید و کارآفرینان برتر این حوزه می‌پردازیم.
 
مدیر اجرایی نشست برنامه ریزی کارافرینی استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تاکنون 400 پروژه محصول محور با دانشی کاملا بومی و تولید داخلی رونمایی شده است که با حمایت خوب مسئولان می‌توان دانشجویان بیشتری را از طریق جذب، آموزش و تامین سرمایه وارد بازار کار کرد. این کار، اشتغالزایی و ارزش افزوده بالایی به همراه دارد.
 
شریعت در ادامه بر اهمیت این دانش بومی تاکید کرد و گفت: برای نمونه، برای وارد کردن یک آنزیم  یک گرمی، باید  9 الی 10 بشکه نفت از ایران خارج شود، اما با توجه به شرایط تحریمی حال حاضر، پیاده سازی این طرح دانش بنیان بومی می‌تواند در راستای اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان که سیاست کلان کشوری است، کمک بزرگی تلقی شود.
 
وی افزود: باتوجه به تضمین بازگشت صد درصدی اصل سرمایه بعد از ارائه‌ محصول، خواستار حمایت‌ بیشتری از مسئولان هستیم تا به سطح فروشندگی در سطح بازار‌های بین الملل برسیم.
 
به گزارش سیناپرس، نخستین نشست برنامه ریزی "کارآفرین شو" با  حضور جمعی از اساتید هیئت علمی دانشگاه های استان اصفهان، سرمایه گذاران و کارآفرینان برتر کشوری سه شنبه 8- مرداد در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]