کد خبر : 62439 دوشنبه 31 تیر 1398 - 19:28:56
شهرداری-اصفهان-به-دنبال-حمایت-از-شرکت‌های-دانش-بنیان-است-

شهردار اصفهان تصریح کرد:

شهرداری اصفهان به دنبال حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است

شهردار اصفهان در دیدار با هیات رئیسه شهرک علمی و تحقیقاتی تصریح کرد: در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نسل جوان فرهیخته‌ای وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی را در اداره شهر ایفا کند.

شهردار اصفهان در دیدار با هیات رئیسه شهرک علمی و تحقیقاتی تصریح کرد: در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نسل جوان فرهیخته‌ای وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی را در اداره شهر ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری سینا پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری اصفهان، دکتر جعفر قیصری، سرپرست شهرک در این دیدار اظهار کرد: رشد شهرک در طول سال‌های گذشته بیشتر به سمت فناوری‌های صنعتی، صنایع استان و ... بوده است، این نیاز وجود داشته و حرکتی طبیعی بوده است، با این وجود، این شهرک می‌تواند در ادامه مسیر خود فرصت‌هایی در موضوعات علوم انسانی و اجتماعی را با حضور اساتید این حوزه ایجاد کند.

وی ادامه داد: بیشتر نگاه‌ها در حوزه فناوری به خارج از کشور است در حالیکه شرکت‌های ایرانی در بسیاری از مسائل می‌توانند همان خدمات را به شکلی با کیفیت ارائه کنند.

قیصری افزود: انتظار می‌رود شهرداری اصفهان به عنوان یک کارفرمای بزرگ در زمینه خدمات شهری از دانش شرکت‌های موجود در کشور و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان استفاده کند.

وی با بیان اینکه این شهرک سال گذشته برنامه‌ای مدون در موضوع توسعه فناوری مرتبط با مشاوره در زمینه مسایل جامعه شناسی، روانشناسی و ... با تمرکز بر مسائل دانشجویان تدوین کرد، گفت: در طول این مدت، متوجه شدیم فناوری‌های بسیاری برای کمک به مشاوران و روانپزشکان وجود دارد و مردم می‌توانند با استفاده از این فناوری‌ها، این خدمات را دریافت کنند.

سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه برخی از فناوری‌ها نیازمند استفاده از مسائل حقوقی است، ادامه داد: در این زمینه می‌توان طرح هم پیمایی شهرداری را مثال زد که از طریق شرکت‌های دانش بنیان می‌توان به برخی مسائل حقوقی و اجتماعی آن پرداخت.

در ادامه این نشست، شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرداری اصفهان به دنبال حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است، اظهار کرد: در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نسل جوان فرهیخته‌ای وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی را در اداره شهر ایفا کند.

دکتر قدرت‌اله نوروزی ضمن تاکید بر ایجاد تعامل میان شهرداری و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برای اداره بهتر شهر، تصریح کرد: از ایجاد این تعامل هم شهرک و هم شهرداری می‌توانند بهره مند شوند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرک علمی تحقیقانی اصفهان حتی می‌تواند در موضوعاتی مانند حقوق شهروندی نیز وارد شده و به ایجاد فناوری لازم بپردازد، ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که این مرکز علمی دارد لازم است ارتباط و تعامل خود را با بخش‌های دیگر افزایش داده تا دیگر بخش‌ها نیز بتوانند از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]