کد خبر : 62430 دوشنبه 31 تیر 1398 - 17:14:00
دوره-آموزشی«-آمادگی-آزمون-وکالت-و-قضاوت»-برگزار-می-شود

برای اولین بار در استان،

دوره آموزشی« آمادگی آزمون وکالت و قضاوت» برگزار می شود

سیناپرس: مدیر مرکز شماره 6 جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان از برگزاری دوره آموزشی« آمادگی آزمون وکالت و قضاوت» به همت دپارتمان حقوق جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در مرکز شماره 6 خبر داد.

اسد الله کاظمی در گفت وگو با خبرنگار سیناپرس در اصفهان، اظهار کرد: در صورتیکه شما از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته حقوق يا فقه و مباني حقوق هستید و قصد ورود به عرصه وکالت و قضاوت را دارید؛ می‌بایست در آزمون ورودي كانون وكلاي دادگستري به موجب قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت دادگستري مصوب 1376 شرکت کند.

وی تاکید کرد: افراد با موفقیت در این آزمون، به عنوان كارآموز وكالت به جمع شاغلين به اين حرفه افزوده شوید و یا در صورتیکه در نظر دارید در منصب قضا فعالیت نمایید و یا در مقاطع بالاتر آموزشی به ادامه تحصیل بپردازید می‌بایست با توجه به اقبال عمومی در خصوص ادامه تحصیل فی ما بین فارغ‌التحصیلان رشته حقوق یا فقه و مبانی از آمادگی خاصی برخوردار باشید. 
امدیر مرکز شماره 6 جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان تصریح کرد: براي رسيدن به هريك عناوین  فوق، مي‌بایست آزمون ويژه‌اي را پشت سر گذاشت، موفقيت دراين آزمون‌ها مستلزم برخورداري از مهارتهاي ويژه‌اي است كه در دانشكده‌هاي حقوق اين مهارتها کمتر به دانشجويان تعليم داده مي‌شود.

وی ادامه داد: لذا جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان  به منظور خدمت به جامعه‌ي حقوقي كشور، دوره‌های آموزشی منحصر به فردی را با استفاده از اساتید مطرح حقوق کشور برگزار و به صورت مستمر با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین و آراء مرتبط، مطالب مربوط به حوزه‌های مختلف آموزشی را به روز نموده و ارائه می‌کند. 

کاظمی افزود:دوره‌های آموزشی مربوط به آزمون کارآموزی وکالت هر ساله به طور معمول ثبت نام و برگزار می‌شود و ساعات تدریس با توجه به نیاز هر درس در هر سال تنظیم و معرفی می‌گردد؛  همچنین به منظور ارزیابی علمی دانشجویان در کلاس‌ها به صلاحدید استاد هر درس، آزمون‌هایی با عنوان آزمون حین آموزش برگزار ‌که سبب یافتن نقاط ضعف عمومی و ترمیم علمی دوره‌های آموزشی می‌گردد. 

وی بیان کرد: کلاس‌های تکمیلی و رفع اشکال، مشاوره‌های آموزشی توسط خبرگان آموزشی و برترین‌های سال‌های قبل و ... از دیگر خدمات مرتبط دپارتمان حقوق جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان است که باعث ایجاد تمایز دانش‌آموختگان این مرکز با سایرین می‌گردد.

مدیر مرکز شماره 6 جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان ابراز کرد: براین اساس به همت جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان برای اولین بار دوره آموزشی آمادگی برای آزمون وکالت و قضاوت با حضور اساتید مجرب اصفهان و تهران همراه با 60 ساعت آموزش فشرده تکنیکال، مشاوره تخصصی رایگاه و یک جلسه توجیهی در مرکز شماره 6 جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان واقع در میدان ارتش برگزار می شود.

علاقه مندان به ثبت نام دراین دوره آموزشی می توانند به این  واحد اموزشی مراجعه کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]